Nors vasara – atostogų metas, tačiau J. Basanavičiaus progimnazija pilna šurmulio. Čia užsukęs sutiksi dažytojus, santechnikus, apdailininkus ir kitą mokyklos personalą, kurie rūpinasi, kad rugsėjį mokykla pasitiktų atsinaujinusi ir pagražėjusi.

Jau seniai remonto laukė mokyklos valgykla. Dažnam į ją užsukti buvo nemiela – čia nublukusios sienos, seni virtuvės įrenginiai, rankas galėjai nusiplauti tik šaltu vandeniu ir jas (ne)džiovinti neveikiančiu rankų džiovinimo vėjeliu… Mokyklos vadovybė ėmėsi valgyklą atnaujinti iš pagrindų, pradedant ne nuo kosmetinių pagražinimų, bet nuo vamzdynų, santechnikos keitimo, sienų bei kolonų lyginimo.

Džiugi naujiena – dabar valgykla turės karštą vandenį! Šiandien karštas vanduo atrodo savaime suprantamas dalykas, tačiau lig šiol valgykloje buvo atvestas tik šaltas vanduo, kurį paslaugų tiekėjas savo reikmėms pasišildydavo gamybos patalpose įrengtu šildytuvu. Atnaujinus vamzdynus ir visą santechniką, nuo šiol karštu vandeniu galės naudotis visa mokyklos bendruomenė.

Mokyklos valgyklos darbuotojams bus pagerintos darbo sąlygos. Jų patogumui ir higienai palaikyti už maisto gamybos patalpų dabar  bus įrengtas dušas.

Labiausiai pokyčiai matysis salėje, skirtoje maitinimui. Dabar čia lyginamos, armuojamos, glaistomos, dažomos sienos ir palangės. Klijuojamos naujos plytelės, kabinami nauji praustuvai, veidrodžiai bei rankų džiovintuvai.

Maisto ruošimo zonoje renovuojama kanalizacija, o gamybinėse patalpose keičiamas visas vamzdynas, kuris nuleistas į rūsį po valgykla. Taip pat valgyklos rūsyje dar laukia darbas  – bus atnaujintas lietaus vandens nutekėjimo vamzdis, kuris lig šiol vis plovė mokyklos pamatus.

Šiais metais baigėsi sutartis su maisto paslaugų tiekėju mokykloje. Dabar vyksta naujo maisto paslaugų tiekėjo viešųjų pirkimų konkursas. Daug kas priklausys nuo naujojo valgyklos šeimininko: maisto gaminimo įranga, maisto kokybė, jo pateikimas, atliekų rūšiavimas ir kt. Maisto tiekėjo atrankos komisijoje yra įtraukti mokinių tėvų atstovai, mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistas, mokytojai ir mokyklos administracija. Komisija  sutelkusi jėgas atrinkinės geriausią kandidatą. Tikimės, kad nuo rugsėjo čia mūsų lauks skanus ir sveikas maistas bei puiki maisto paslaugų aptarnavimo kokybė, kuria džiaugsimės visi.

Kitame valgyklos atnaujinimo etape, greičiausiai per rudens ar žiemos atostogas, pasitelkiant ES, rėmėjų lėšas bei mokinių kūrybines iniciatyvas, numatoma patalpas įrengti pagal šiuolaikišką dizainą – maitinimosi erdvę suskirstyti į mažesnes, jaukias zonas, mokinius aptarnauti keliose atskirose vietose – taip valdyti didelius mokinių srautus, dekoruoti sienas  (žr. nuotrauką apačioje – vizijos autorė mama J. Tolvaišaitė ir J. Dragūnaitė).

 

 

 

 

 

Atnaujinta: 2018/03/12

Jums taip pat patiks

Nemokami būreliai
Nemokami būreliai
Tęsiame mokyklos tradiciją su penktokais keliaudami po Jono Basanavičiaus gimtuosius kraštus
Be patyčių
Be patyčių