Mokytojų seminaras Estijoje

atsisiųsti2016 m. kovo 10–12 d. trylika Jono Basanavičiaus progimnazijos mokytojų dalyvavo Estijoje vykusiame seminare apie gabių vaikų ugdymą.

Pirmiausia, Taline susipažinome su Talino XXI-osios mokyklos darbo patirtimi. Žavėjomės mokykloje sukurta netradicinė erdvė – uždaras vidinis kiemas, kuriame mokiniai  ilsisi per pertraukas. Šiame kieme vyksta įvairūs renginiai. Mokyklą baigiantys mokiniai apdovanojami aukso ir sidabro medaliais. Išlikusi penkiabalė vertinimo sistema. Mokykloje susibūrę 6 chorai, kurie dalyvauja Dainų šventėse, taip pat yra daug kitų meno saviveiklos kolektyvų. Mokiniai nemokamai valgo puikiai įrengtoje kavinėje. Įstoti į šią mokyklą nelengva, visada būna dideli stojančiųjų konkursai.

Talino realinę mokyklą pasirenka tie, kas domisi matematika, fizika, informacinėmis technologijomis. Kasmet šios mokyklos mokiniai tampa tarptautinių olimpiadų laureatais. Mokykloje yra puikios sąlygos ruoštis tokioms olimpiadoms: naujausia literatūra anglų kalba, individualiai su mokiniais dirba mokytojai, aukštųjų mokyklų  dėstytojai.

Ekskursijos metu gėrėjomės unikaliu Talino senamiesčiu, jaukiais Tartu kampeliais, lankėmės Tartu Mokslo ir žinių centre AHHAA. Jame įdomiai supažindinama su fizikos dėsniais, chemijos įdomybėmis ir kitai mokslo objektais.

Dėkojame mokyklos administracijai už suteiką galimybę sužinoti daug naujų dalykų ir gerai pailsėti. Ačiū direktorės pavaduotojai Aušrai, kuri rūpinosi organizaciniais klausimais.

Parengė Angelė Mičiūnienė

Keletas akimirkų:

DSC_2696    DSC_2620

DSC_2560    DSC_2545

DSC_2535    DSC_2511

DSC_2508    DSC_2504

DSC_2470    DSC_2454


Atnaujinta: 2016/03/21

Skip to content