e4fbf90a1bb87df6cd1bdd444b9233caNuo 2015 m. spalio mėn. iki 2016 m. spalio mėn. Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija dalyvauja darnaus vystymosi skatinimo projekte „Darni mokykla“. Projektą vykdo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Pirmajame etape atlikti mokyklos ekologinio pėdsako tyrimo rezultatai atskleidė silpnąsias mokyklos energijos naudojimo vietas. Su jais galite susipažinti žemiau pateiktame dokumente. Paaiškėjo, kad didžiausius energijos kiekius sunaudojame šildydami vis dar nerenovuotą mokyklos pastatą ir vartodami elektros energiją. Netgi vidutiniškai kasdien kelyje į mokyklą po 12–13 km įveikiantys mokiniai ir mokytojai nepalieka didesnio ekologinio pėdsako nei minėtieji šildymas ir elektra. Nemažą ekologinį pėdsaką palieka ir mokykloje veikianti valgykla. Progimnazijos ekologinis pėdsakas, lyginant su vidutiniu vieno asmens tvaraus gyvenimo ekologiniu pėdsaku, net 760.6 kartus didesnis, nei tvarų gyvenimo būdą užtikrinantis plotas vienam asmeniui.

Dalyvaudami šiame projekte įsipareigojome bent minimaliomis pastangomis bandyti sumažinti didžiausius rodmenis. Siekdami šio tikslo šį pavasarį suplanavome veiklas, kai kurias iš jų jau vykdome. Ruošdamiesi šaltajam ir tamsiajam kitų mokslo metų laikotarpiui sieksime mokykloje su mokiniais įgyvendinti keletą efektyvių patalpų apšildymo ir elektros taupymo pavyzdžių. Taip pat bus vykdoma informacinių ženklų gaminimo akcija, energijos suvartojimo tyrimai, rengiamos naudingos pamokos, supažindinančios su prietaisų energijos klasėmis, elektros skaitiklių darbu ir t. t.

Dėkojame visiems, padėjusiems surinkti informaciją apie mokyklą Ekologinio pėdsako apskaičiavimui.

 

 „Darnios mokyklos“ projekto vykdymo komanda

Su mokyklos Ekologiniu pėdsaku, paliktu 2014–2015 metais galite susipažinti čia:

[gview file=”https://basanaviciausprogimnazija.lt/wp-content/uploads/2016/05/rezultatai1.pdf”]

Atnaujinta: 2016/05/19

Jums taip pat patiks

Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Kalėdinė mugė