8A ir 8D klasės mokiniai vykdė STEAM veiklą pavadinimu „Kristalų auginimas“. Kistalai – tai kietieji kūnai, turintys tvarkingą vidinę struktūrą, sudarytą iš tvarkingai išsidėsčiusių dalelių: molekulių, atomų arba jonų. Kristalų auginimui galima pasirinkti įvairių druskų. Nuo to priklauso, kokios spalvos kristalus gausime.

Kad formuotųsi kristalai, reikia pagaminti kristalizuojamos druskos sotųjį tirpalą ir į jį įleisti siūlu apsuktą vielutę.  Po kiek laiko pradės formuotis pirmieji kristalai. Ši procedūra kartojama kelis kartus, kad išeitų didesni kristalai.

Kristalai žavi visus, tačiau reikia laiko ir kruopštumo šiems nuostabiems dariniams išgauti.

Chemijos mokyt. Irena StalnionienėAtnaujinta: 2017/11/10

Jums taip pat patiks

Nemokami būreliai
Nemokami būreliai
Tęsiame mokyklos tradiciją su penktokais keliaudami po Jono Basanavičiaus gimtuosius kraštus
Be patyčių
Be patyčių