8A ir 8D klasės mokiniai vykdė STEAM veiklą pavadinimu „Kristalų auginimas“. Kistalai – tai kietieji kūnai, turintys tvarkingą vidinę struktūrą, sudarytą iš tvarkingai išsidėsčiusių dalelių: molekulių, atomų arba jonų. Kristalų auginimui galima pasirinkti įvairių druskų. Nuo to priklauso, kokios spalvos kristalus gausime.

Kad formuotųsi kristalai, reikia pagaminti kristalizuojamos druskos sotųjį tirpalą ir į jį įleisti siūlu apsuktą vielutę.  Po kiek laiko pradės formuotis pirmieji kristalai. Ši procedūra kartojama kelis kartus, kad išeitų didesni kristalai.

Kristalai žavi visus, tačiau reikia laiko ir kruopštumo šiems nuostabiems dariniams išgauti.

Chemijos mokyt. Irena StalnionienėAtnaujinta: 2017/11/10

Jums taip pat patiks

Minime dr. Jono Basanavičiaus gimimo metines
Progimnazijos prancūzų kalbos mokytojos atstovavo Lietuvai Europos Tarybos šiuolaikinių kalbų centro renginyje.
Rudens šypsenos