Pradėdama naujus mokslo metus Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos bendruomenė tęsia tradicijas ir puoselėja Nepriklausomybės Akto Signataro Jono Basanavičiaus vertybes. Džiaugiamės turėdami tradiciją kartu su penktų klasių mokiniais mokslų pradžią paminėti išvykų metu. Šiais mokslo metais mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje į patriarcho J. Basanavčiaus gimtinę Ožkabaliuose bei Paežerių dvarą.

Ožkabaliuose mokiniai aplankė atstatytą J. Basanavičiaus tėvų sodybą ir šalia jos žaliuojantį  Lietuvos Tautinio Atgimimo Ąžuolyną. Klausydami gido pasakojimų mokiniai išsamiau susipažino su J. Basanavičiaus gyvenimu ir veikla, gyvenimo Sūduvos krašte ypatumais, aplankė atstatytus sodybos pastatus, sužinojo, kaip jie vadinami, pamatė, kokiais darbo įrankiais naudotasi senovėje norint nudirbti įvairius darbus. Padėkoję gidui už darbą mokiniai aplankė šalia esantį Lietuvos Tautinio Atgimimo Ąžuolyną, kuriame šiuo metu ąžuolai sodinami tik ypatingomis progomis.

Pažinę J. Basanavičiaus gyvenimą iš arčiau mokiniai išvyko į Vilkaviškio rajoną, Paežerių dvaro sodybą. Dvare mokiniai leidosi į nuotykių kupiną kelionę po XVIII a. pabaigoje pastatyto dvaro sodybos erdves bei buvusios ledainės patalpose susipažino su natūralaus sviesto gamybos procesu bei tapo šio proceso dalyviais – patys išbandė, kaip mušamas sviestas. Sviesto gamybos procesą vainikavo jo ragavimo procesas. 

Ši išvyka leido mokiniams iš arčiau susipažinti su Suvalkijos  etnografiniu regionu, giliau pažinti J. Basanavičiaus gyvenimo kelią ir veiklą. Progimnazijos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja J. Basanavičiaus gimtinės-muziejaus bei Paežerių dvaro kolektyvams už ilgametį bendradarbiavimą, tradicijų puoselėjimą ir jaunosios kartos vertybių ugdymą.

Lietuvių kalbos mokytoja, 5 kl. auklėtoja Lina JankauskaitėAtnaujinta: 2021/09/08

Jums taip pat patiks

Aštuntokai dalyvavo mokinių konferencijoje apie jaunimo užimtumą ir emocinį atsparumą
Informacija būsimų penktokų tėvams
Informacija būsimų penktokų tėvams
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena