8D klasės mokiniai rugsėjo 12 d. dalyvavo mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ atidaryme, kuris vyko kino teatre Forum Cinemas Vingis. Tai XV mokslo festivalis, įgaunantis vis didesnį pagreitį, nes kiekvienais metais jame dalyvauja vis daugiau verslo įmonių ar mokslo įstaigų.

Šiais metais festivalio atidaryme rodytas filmas „Tolyn į kosmosą“. Tai juosta apie du kosminius zondus „Voyager 1“ ir „Voyager 2“, kurie buvo paleisti 1977 metais tirti Saulės sistemą.

„Voyager“ – tai vienas didžiausių žmonijos mokslo pasiekimų. Šie zondai ligi šiol skrieja ir į Žemę siunčia vis naujus duomenis. Dabar „Voyager 1“ – toliausiai nuo Žemės nutolęs skriejantis žmonių sukurtas aparatas, 2012 m. palikęs Saulės sistemą ir atsidūręs neaprėpiamoje tarpžvaigždinėje erdvė.

Šiame filme naudojama archyvinė medžiaga, kuri buvo nufilmuota zondų konstravimo metu.

 

Chemijos mokytoja Irena Stalnionienė ir Matematikos mokytoja Zita Didikienė

Atnaujinta: 2018/09/21

Jums taip pat patiks

Kovo 11-osios minėjimas „Čia mano Lietuva”
Kovo 11-osios minėjimas „Čia mano Lietuva”
Sveikiname konkurso “Temidė 2023” nugalėtojas!
Sveikiname konkurso “Temidė 2023” nugalėtojas!