Lapkričio 23 d.  mūsų progimnazija džiugiai pasitiko tautos patriarcho Jono Basanavičiaus gimtadienį, kuris jau tapo kasmetine mokyklos švente. Visą mėnesį ruošėmės gimtadieniui rašydami laiškus, rašinius, dailyraščius, referatus, kurdami kryžiažodžius, iliustruodami ir įgarsindami jo rinktas pasakas, ieškodami informacijos apie jį patį ir jo bendraminčius, bendramokslius, bendražygius.  Skaitėme knygas, dalyvavome edukacijose, gaminome J. Basanavičiaus „hamburkas“, kurias jis mėgo valgyti ir vaišinti atvykusius svečius.

Gimtadienio rytą 1-2 klasių mokiniai turėjo galimybę asmeniškai pasveikinti į mūsų progimnaziją užsukusį patriarchą, kurį įkūnijo linksmasis kūno kultūros mokytojas Donatas, o jam smagiai draugiją palaikė lietuvių kalbos mokytojas Virginijus. Mokyklos mažiausieji deklamavo eilėraščius, dainavo, draugams uždavė mįsles, sakė patarles. Jonas Basanavičius už tautosakos žinias mažuosius vaišino obuoliais. Tuo tarpu vyresnių klasių mokiniai žaidė Kahoot ir Quizizz žaidimus, viktorinas apie Jono Basanavičiaus asmenybę bei veiklas. Mokyklos radijuje Basanavičius FM skambėjo gimtadienio linkėjimai, pertraukų metų buvo sekamos pasakos.

Bet tuo gimtadienio šventė nesibaigė. Jau tradicija tampa, jog lapkričio 23 d. progimnazijos mokiniai susitinka su Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos mokiniais prie dr. Jono Basanavičiaus paminklo miesto centre. Čia kartu dainavome, šokome, vaišinomės skanėstais ir prisiminėme patriarcho gyvenimo istoriją bei nuveiktus darbus.

 

Istorijos mokytoja R. Tervydienė ir lietuvių kalbos mokytoja A. MotuzaitėAtnaujinta: 2022/11/23

Jums taip pat patiks

Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena