Liobytė

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymo proga mokykloje surengta mini konferencija, skirta talentingos rašytojos Aldonos Liobytės 100-osioms gimimo metinėms.  Atsiliepdami į šių metų šūkį ,,Biblioteka: informacija ir žinios kiekvienam“, mokiniai rinko informaciją, rengė pranešimus,  vaidino ir skaitė, kad kuo geriau atskleistų šią asmenybę.

100zuikių

Renginį pradėjo 6c klasės mokiniai: Simona Brūzgaitė, Rozalija Čapskytė, Lukas ir Povilas Jasviliai. Jie  suvaidino ištrauką iš kūrinio ,,Šimto zuikių piemuo“. Mokinius parengė mokytoja Gražina Rukšėnienė.  Už pasirodymą mokiniai buvo apdovanoti aplodismentais, o jaunieji artistai, įkvėpti sėkmingo pasirodymo, pradėjo galvoti, ką čia dar suvaidinti…

7a klasės mokiniai Aleksandras Melnik, Laurynas Skirgaila ir Dominykas Dautoras   skaitė pranešimą ,,A. Liobytės gyvenimo kelias ir kūrybos apžvalga“. Šis pristatymas – tai informacijos šaltinių tyrinėjimų rezultatas. Jų mokytoja Asta Šalkauskaitė.  Dominykas, vienas iš pranešimą rengusių mokinių, netikėtai atrado savo giminystės ryšius su rašytoja. Ši žinia konferencijos klausytojams pasirodė  netikėta ir įdomi.

Sunki mama

A. Liobytės kūrinį ,,Sunki mama“ raiškiai perskaitė 8a klasės mokinė Aušrinė Kaupaitė. Jos mokytoja Salomėja Vanagienė. Mokiniai klausė įdėmiai, gaudydami kiekvieną skaitovės žodį. Tai puikia kalba parašytas  šiandien  vis dar aktualus  kūrinys.

Kiškelis

Puikiai parengtą pranešimą pristatė 7b klasės mokiniai Povilas Kvedaras ir Karolis Žemgulis. Jie  gilinosi į  A.Liobytės asmenybės bruožus. Mokiniams vadovavo mokytoja Angelė Mičiūnienė, kuri konferencijos pabaigoje apibendrino išgirstą informaciją, akcentuodama svarbiausius  asmenybės ir kūrybos bruožus. Labai džiaugėmės konferencijos dieną sulaukę netikėtos dovanos – apysakos pasakos ,,Kiškelis Baltkakliukas“. Tai paskutinė rašytojos knyga, turinti savo atsiradimo istoriją!

Bibliotekos vedėjos Irena Karpavičienės pranešime buvo apžvelgti  mokinių skaitymo rodikliai, paminėtos aktyviausios klasės ir pasveikinti skaitytojai, šiais mokslo metais perskaitę daugiausia knygų. Akcentuota skaitymo ir informacinių gebėjimų nuolatinio tobulinimo svarba. Mokiniai pakviesti dažniau užsukti į biblioteką ir atrasti naujų galimybių.

Žalias bromas

Žinant, kad A. Liobytė  buvo entuziastinga lietuvių meno mylėtoja, talentinga asmenybė,  konferencija jos garbei užbaigta Jono Basanavičiaus užrašyta daina ,,Vilniuj buvo žalias bromas…“. Ši daina mokinių lūpose skambėjo ir jiems skirstantis po renginio. Mokiniai  išsinešė  ne tik naujos informacijos, žinių, bet ir puikią nuotaiką.

Dėkoju visiems, padėjusiems ir prisidėjusiems organizuoti ir rengti šią mini konferenciją:  dir. pavaduotojams Linai Kilčiauskaitei, Valdui Maciulevičiui, inžinieriui Edvardui Kulikovskij, muzikos mokytojui Vitalui Vošteriui, fotografei Gražinai Chmilkevičienei, ūkio darbuotojams, ir mokinius rengusioms mokytojoms, mokytojai A. Mičiūnienei, padėjusiai  vesti ši renginį, mokiniams –  už  kultūringą elgesį renginio metu.

Informaciją rengė  Irena Karpavičienė


Atnaujinta: 2015/04/27

Jums taip pat patiks

Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Mokinių tarybos atstovų akimirkos iš konferencijos „Kas mane motyvuoja mokytis?”