dscf4248

Maironio giraitės ąžuoliukai –  Lietuvos stiprybės simbolis, tai meilė ir padėka didžiajam Lietuvos dainiui Maironiui. Ąžuolų giraitės priežiūrą šiemet aštuntokai  perdavė penktokams.

Prieš trejus metus pasodinome Maironio ąžuoliukų giraitę netoli Karmazinų pilkapių. Šis projektas buvo įgyvendintas mus aktyviai remiant Neries regioninio parko direkcijai. Kiekvieną rudenį ir pavasarį lankėme jaunąją ąžuoliukų giraitę, kelis neprigijusius ąžuoliukus persodinome.  Medeliai jau truputį ūgtelėjo.

Laikas greitai prabėgo. Užaugo šeštokai, sodinę ąžuoliukus. Grupelė aštuntokų, sodinusių medelius 2012 m. rudenį, aplankė Maironio ąžuoliukų giraitę, vėl prie stendo pasodino kelmelį rūtų, Maironio apdainuotų žemčiūgų – nasturtų. Mokiniai deklamavo lietuvių poetų posmelius apie ąžuolus.

Po jausmingų posmelių apie medžius aštuntokas Mantas įteikė penktųjų klasių atstovams simbolinį Maironio giraitės raktą. Taip ąžuolų giraitės priežiūrą aštuntokai perdavė penktokams, kurie nuo šiol rudenį ir pavasarį rūpinsis šia ąžuolų giraite, kol taps aštuntokais.

Jaunųjų ąžuoliukų giraitėje skambėjo daina ,,Ąžuolai žaliuos“, taip pat sklido smuiko bei gitaros melodijos. Taip aštuntokai, padedami Mingailės ir Barto, atsisveikino su Maironio giraite.

Tačiau ir būdami gimnazistais mokiniai visada galės aplankyti savo sodintus ąžuoliukus, palyginti, kuris greičiau auga – medis ar žmogus – prisiminti, su kokiu nuoširdumu tada, šeštokėliais būdami, sodino  SAVO ąžuoliuką…

Etikos mokytoja Marija Mašanauskienė

Atnaujinta: 2015/05/25

Progimnazijoje vyko akcija “Saugus ir Draugiškas internetas”
Kelią į nepriklausomybės atgavimą prisiminėme spektaklyje „Kokia paslaptis viduje?“
Informacija dėl priėmimo mokytis