dscf2013

Norėdami ne tik geriau pažinti Kristijoną Donelaitį bei jo kūrybą, bet ir paminėti Mažosios Lietuvos kūrėjo gimimo 300-ąsias metines, entuziastingi Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos mokiniai ir mokytojai kovo 5 d. surengė jaukią literatūrinę – muzikinę popietę „Kai saulelė budina svietą“. Renginio iniciatorė – rusų kalbos mokytoja Laima Barauskienė. Ypatingai džiaugiamės, kad mus savo apsilankymu pagerbė garsus lietuvių poetas, prozininkas, redaktorius ir vertėjas Antanas Drilinga.

 Klaidžiojome pačiais subtiliausiais K. Donelaičio gyvenimo ir kūrybos takeliais, Nemirtingi mūsų tautai brangaus poeto, lietuvių literatūros pradininko žodžiai įtaigiai suskambo    skaitovų lūpose pristatant „Pavasario linksmybių“, „Vasaros darbų“, „Rudenio gėrybių“ ir „Žiemos rūpesčių“ ištraukas. K. Donelaitis – lietuviškasis Homeras. Jo poema „Metai“ išversta į keliolika pasaulio kalbų. Renginyje išgirdome, kaip Mažosios Lietuvos kūrėjo žodžiai skamba ne tik lietuvių, bet ir rusų, lenkų kalbomis. Skaitovus paruošė lietuvių kalbos mokytojos A. Mičiūnienė,                 E. Deviatnikovienė, G. Rukšėnienė, S. Vanagienė.

Renginio svečias A. Drilinga pradžiugino publiką, paskaitydamas savo kūrybos eilėraščių, jis taip pat pasidalino mintimis apie savo santykį su K. Donelaičiu, apie tai, ką šis didis poetas šiandien turėtų reikšti kiekvienam lietuviui ir visai Lietuvai. Šventinę nuotaiką savo muzika skaidrino lietuvių kalbos mokytojas A. Vėta. Susirinkusiųjų akį traukė puošni scena – išradingi ir itin meniški dailės kūriniai K. Donelaičio poemos „Metai“ motyvais. Juos sukūrė aštuntųjų klasių mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos J. Šakočiuvienės.  Renginio dalyviai taip pat galėjo grožėtis bibliotekos vedėjos I. Karpavičienės paruošta K. Donelaičio bei A. Drilingos  kūrinių ekspozicija.

K. Donelaičio žodis nepaseno, jo dvasia tebėra gyva ir šiandien. Poetas toks didis, kad jo šviesa, atsklindanti iš tolimos praeities, ne tik neblėsta, bet žėruoja vis ryškiau. Po renginio dalyviai skirstėsi kiekvienas suprasdami ir jausdami K. Donelaitį savaip, pakylėti jo kūrybos didingumo, magiškos žodžio galios.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Asta Šalkauskaitė


Atnaujinta: 2014/03/09

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”