Progimnazijos mokytojai, pagalbos vaikui specialistai, aptarnaujančio personalo atstovai dalyvavo LIONS QUEST gyvenimo įgūdžių ugdymo programos mokymuose „Paauglystės kryžkelės“. Praktinių užsiėmimų metu dalyviai įgijo kompetencijų, reikalingų programos įgyvendinimui progimnazijoje.

 

„Lions Club International yra didžiausia pagalbą teikianti organizacija pasaulyje, kuri yra įsipareigojusi diegti, skatinti ir skleisti LIONS QUEST programas visame pasaulyje. LIONS QUEST programos buvo pripažintos bendro akademinio, socialinio ir emocinio mokymosi grupės (CASEL – Collaborative for Academic, Social and Emotional Learning) kaip SELECT programa. Toks pripažinimas yra aukščiausias įvertinimas, suteiktas už ypač gerą mokomąją medžiagą socialinio ir emocinio mokymosi srityje ir pavyzdingą profesinį ugdymą.“ Programa pelnė pripažinimą visame pasaulyje, buvo apdovanota ir diegiama daugelyje ugdymo institucijų Lietuvoje ir pasaulyje.

LIONS QUEST „Paauglystės kryžkelės“ programa padeda mokiniams ugdyti tokius įgūdžius kaip tinkamų sprendimų priėmimas, efektyvus problemų sprendimas, lengvas bendravimas, kurie būtini sėkmingam gyvenimui šiuolaikiniame pasaulyje. Tai žalingų įpročių, priekabiavimo, smurto prevencijos ir pilietiškumo pamokos. Pagrindinis dėmesys skiriamas žmogui. Programa ugdo sveikos gyvensenos principus, moko kaip susitvarkyti su emocijomis gyvenimo krizių metu, padeda formuotis asmenybėms ir būsimiems Lietuvos lyderiams, skatina bendruomeniškumo jausmą.

LIONS QUEST programos skatina akademinius pasiekimus ir prasmingą dalyvavimą mokymosi procese. Mokymų metu buvo akcentuojama, kad jaunų žmonių pasiekimai yra susiję su mokytojų rūpesčiu ir įsitikinimu, kad jauni žmonės aktyviai mokosi tada, kai į juos žiūrima kaip į gabius, protingus žmones, turinčius svarbių patyrimų ir galinčius jais pasidalinti, kai mokymasis yra tikras ir aktualus. Lektorius,  VŠĮ LIONS QUEST direktorius, vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys dalyvius įtraukė į aktualių problemų sprendimą, akcentavo, kad LIONS QUEST programos pagrindas yra tikėjimas, kad jauni žmonės – tai vertybė, kuri gali lemti teigiamus pokyčius pasaulyje.

Plačiau apie programą galima pasiskaityti  http://www.lions-quest.lt/

 

Atnaujinta: 2018/03/12

Jums taip pat patiks

Nemokami būreliai
Nemokami būreliai
Tęsiame mokyklos tradiciją su penktokais keliaudami po Jono Basanavičiaus gimtuosius kraštus
Be patyčių
Be patyčių