20140514_111917Lietuvos gamtos fondas, siekdamas supažindinti su atsakingos miškininkystės principais ir pateikti geros praktikos pavyzdžių, Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje esančiame privačiame Žingių miške (Asvejos regioninis parkas, prie Asvejos ežero) yra įrengęs pažintinį taką ir pakvietė varliukų gelbėjimo akcijos dalyvius bei geriausiai gamtą ir biologiją besimokančius mokinius apsilankyti šiame take ir susipažinti su atsakingos miškininkystės bei biologinės įvairovės apsaugos miškuose principais.

Į gamtą mus išsivežė Lietuvos gamtos fondo darbuotojas Remigijus Karpuška. Taku besikalbėdami su vaikais apie mišką, mokydamiesi pažinti čia augančias augalų ir paukščių rūšis, nužygiavome 1,5 km. Pakeliui aktyvistų dėmesį ypatingai traukė take išbarstyti „Geo Lobio” punktai. Tai žaidimas, kuriuo siekiama populiarinti pasivaikščiojimą gamtoje, siejant jį su naudojimusi naujausiomis technologijomis. Laurynui Skirgailai ir Aleksandrui Melnik iš 6a klasės pavyko rasti beveik visus punktus, išskyrus mįslingai pasislėpusį paskutinįjį. Gal dėl to, kad berniukai buvo sočiai pavalgę dešrelių, kurias kepėme ant laužo.

Taip pat mūsų mokyklos mokiniai pirmieji, paskatinti ekskursijos vadovo, prisijungė prie Natura 2000 teritorijos – Donana išsaugojimo! Simboliškai būtent Žingių take prie virtuolio, kuris suteikia daugeliui vabzdžių lervų namus ramiai vystytis, nusifotografavome rodydami rankų drugelį.  Mūsų nuotrauka buvo patalpinta www.natura2000day.eu svetainėje. Dėl kiekvienos tokios atsiųstos nuotraukos bus išvaloma 25m2 La Rocina upelio kranto, kuriame gausu švino, likusio po medžioklių ir kenkiančio aplinkai – gyvūnams ir augalams.

Mokiniams naudinga kuo daugiau laiko praleisti pažindinantis su uodais, medžiais, pelkėmis ir balomis. Esame labai dėkingi Remigijui už pakvietimą, šiltą pasakojimą ir knygeles! Džiaugiamės turėdami tokių draugų.


Atnaujinta: 2014/05/22

Jums taip pat patiks

Nemokami būreliai
Nemokami būreliai
Tęsiame mokyklos tradiciją su penktokais keliaudami po Jono Basanavičiaus gimtuosius kraštus
Mokamų būrelių mugė
Mokamų būrelių mugė