img_6998

Kai storesnis sniego sluoksnis padengia žemę, laikas lesinti skraidančius mūsų mokyklos lankytojus – kiemelio paukščius. Pradėdami lesinimo sezoną šį trečiadienį su pirmokėliais buvome susitikę prie paukščių laukiančių lesyklėlių ir kalbėjomės apie tai, kaip ir kuo paukštelius maitinti, kokiems ir koks maistas labiausiai tinka. Besimokydami paukštelius ir pamaitinome saulėgrąžomis. Paskaitėlę vedęs Gediminas Petkus, Lietuvos ornitologų draugijos darbuotojas, vaikus supažindino ir  su dažniausiais Lietuvoje žiemojančiais paukščiais.

Kadangi lesyklėlės stovi mokyklos kiemuose ir yra visiems prieinamos, kviečiame prisijungti ir lesinti po storu sniego sluoksniu maisto sunkiai galinčius susirasti sparnuočius. Jiems tinka saulėgrąžos, įvairios kruopos, trupiniai ir nesūdyti lašiniai. Bet pradėjus lesinti,  svarbu,  tai daryti nuolat. Paukščius taip pat galima girdyti, nes ir žiemą jiems reikia vandens.

Biologijos mokytoja Vilma Gudynienė


Atnaujinta: 2013/12/17

Jums taip pat patiks

Kovo 11-osios minėjimas „Čia mano Lietuva”
Kovo 11-osios minėjimas „Čia mano Lietuva”
Sveikiname konkurso “Temidė 2023” nugalėtojas!
Sveikiname konkurso “Temidė 2023” nugalėtojas!