karpinysTegu bus tavo gyvenimas – pora žodžių! Tokių žodžių, kurių niekas nepamirš! – Krauju įrašytų, ugnimi įdegintų – pora nemirštamų žodžių. (S. Nėris)
Lapkričio 26 d. mūsų progimnazijoje vyko literatūrinė popietė, skirta Salomėjos Nėries 110 metų jubiliejui paminėti. Renginio iniciatorės – lietuvių kalbos mokytojos S. Vanagienė, G. Rukšėnienė ir A. Šalkauskaitė.

Džiaugiamės, kad renginyje dalyvavo aktorė Lilija Žadeikytė, kuri nuskaidrino nuotaiką deklamuodama gražiausias garsiosios mūsų poetės eiles. Salomėjos Nėries eilėraščius taip pat skaitė šeštų, septintų ir aštuntų klasių mokiniai. Literatūrinę popietę vainikavo 7D klasės mokinių atliekama daina „Mūsų dienos kaip šventė“.

Didžiosios sielos panašios į viršukalnes. Jas nusiaubia vėtros, apsiaučia debesys, bet šalia jų lengviau ir laisviau alsuoti. S. Nėris yra viena iš didžiųjų mūsų tautos sielų. Jos neblėstanti šlovė, nuostabių eilių užburianti jėga rodo, kad didžioji poetė atspėjo lyrikos paslaptį ir giliai suvokė, kur slypi poezijos magiškoji galia. Pavergiantis nuoširdumas, jaudinantis išgyvenimų gilumas, ištikimybė savo širdies balsui, skausmingai išnešiotai tiesai išvedė Salomėją Nėrį per klaidžias istorijos kryžkeles. Jos lyrika tebėra gyva iki šiol.

Lietuvių kalbos mokytoja A. Šalkauskaitė


Atnaujinta: 2014/12/03

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”