img_0798

Sausio 13-oji – mūsų tautos ir valstybės vienybės simbolis. Šią dieną minėjo ir Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos mokiniai bei mokytojai. Laisvės gynėjų dienos rytą mokyklos languose plazdėjo atminimo žvakių liepsnelės. Taip mes prisijungėme prie kasmet Lietuvoje vykstančios pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Laisvės gynėjų dieną degamos žvakės simbolizuoja apgintos nepriklausomybės šviesą, laisvės idėjų pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą, taip pagerbiami žuvusieji ir nukentėjusieji Sausio 13-ąją.

Mokiniai klausėsi pasakojimų apie mūsų tautai svarbius Laisvės gynėjų dienos įvykius, prisiminė dramatiškas dienas, kai Lietuvos valstybė ir jos piliečiai, vienijami bendrų tikslų ir idėjų, apgynė savo nepriklausomybę.

Lietuvių kalbos mokytoja Asta Šalkauskaitė

Kvietimas pasirašyti sutartis
Mokytojo rekomendacijos būsimų pirmokų tėveliams
1-8 kl. priimtų mokinių sąrašas