IMG_0066Sausio 13-oji – lietuvių tautos ir valstybės vienybės simbolis. Mūsų laisvei jau dvidešimt penkeri! Šią sukaktį paminėjo ir Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos mokiniai bei mokytojai. Laisvės gynėjų dienos rytą mokyklos languose plazdėjo atminimo žvakių liepsnelės. Taip mes prisijungėme prie kasmet Lietuvoje vykstančios pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Laisvės gynėjų dieną degamos žvakės simbolizuoja apgintos nepriklausomybės šviesą, laisvės idėjų pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą, taip pagerbiami žuvusieji ir nukentėjusieji Sausio 13-ąją.

IMG_0052 IMG_0065 IMG_0050 IMG_0058

Laisvės gynėjų dieną mūsų progimnazija prisijungė prie nacionalinės iniciatyvos: į atlapą įsisegė neužmirštuolės žiedą, simbolizuojantį orią, savarankišką Lietuvą.

Mokiniai klausėsi pasakojimų apie mūsų tautai svarbius Laisvės gynėjų dienos įvykius, prisiminė dramatiškas dienas, kai Lietuvos valstybė ir jos piliečiai, vienijami bendrų tikslų ir idėjų, apgynė savo nepriklausomybę. Šiais prisiminimais dalinosi ir mūsų progimnazijos budėtojas Arvydas, kuris dalyvavo Sausio 13-osios įvykiuose ir gynė Seimo rūmus bei buvo apdovanotas Sausio 13-osios atminimo ir Lietuvos savanorio medaliais.

IMG_0075 IMG_0073 IMG_0071 image1

Lietuvių kalbos mokytoja Asta Šalkauskaitė

 

Atnaujinta: 2016/01/14

Jums taip pat patiks

Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena