2017 m. gegužės 9 d. švenčiama Europos diena. Tai kasmetinė tarptautinė šventė,

simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Mūsų progimnazija šiemet ją paminėjo netradiciniu būdu. Gegužės 12-ąją mokykloje šurmuliavo kultūrų mugė. Šio gražaus renginio tikslas – susipažinti su Europos šalių kultūra, istorija, kulinariniu paveldu bei sporto tradicijomis.

Kiekviena klasė burtu keliu ištraukė vieną Europos šalį. Mokiniai intensyviai ruošėsi ją pristatyti, domėjosi tos šalies kultūra, istorija, kulinarijos tradicijomis. Savo klases mokiniai papuošė atstovaujamos šalies atributika. Čia buvo matyti vaikų kūrybiškumas: šalių „atstovybės“ mirgėjo plakatų, vėliavėlių gausa, stalai lūžo nuo įvairiausių konkrečiai Europos šaliai būdingų valgių bei gėrimų.

Moksleiviai, atstovaudami tam tikroms Europos šalims, žaidė „Europos futbolo čempionate“. Tuo pat metu veikė ir kūrybinės dirbtuvės, kuriose mokiniai galėjo užsiimti jiems patinkančia veikla. Kultūrinis atstovaujamos šalies pristatymas vyko mokyklos aktų salėje. Kiekviena klasė pristatė Europos šalies kultūrą: vieni šoko, kiti dainavo, treti rodė filmą, pasakojo ar vaidino.

Komisija atsakingai vertino klasių pasirodymų autentiškumą, išradingumą, atlikimo kokybę. Mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais, o geriausiai pasirodžiusieji džiaugėsi ir saldžiomis dovanomis.

Renginys buvo prasmingas, smagus, informatyvus. Tikime, kad jis taps gražia tradicija, leidžiančia parodyti Europos šalių tradicijas ir kultūrinius savitumus.

Lietuvių k. mokytoja A. Šalkauskaitė

Akimirkos: