Kosmoso ženklai lietuvių mitologijoje, tautosakoje ir poezijoje

Lapkričio 22 d. Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos bei gimnazijos mokiniai ir mokytojai susitiko renginyje ,,Kosmoso ženklai lietuvių mitologijoje, tautosakoje ir poezijoje”, skirtame daktaro Jono Basanavičiaus 166-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginio pavadinimas ir tematika susijusi su kitu dideliu projektu – ,,Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso”, skirtu valstybės atkūrimo šimtmečio progai.

Lietuvių mitologijoje, tautosakoje gausu kosmoso ženklų. Senovės lietuviai tikėjo dangaus šviesuliais, juos apdainavo, kūrė pasakas, sakmes. Neišsenkančio mūsų tautosakos lobyno grožį atskleidė Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos mokinė J. Sotirovič sekdama sakmę ,,Saulė, šaltis ir vėjas”, o muzikos mokytojos J. Valiulienės vadovaujamas folkloro ansamblis ,,Rugelis” atliko dvi dainas.

Jono Basanavičiaus gimnazijos moksleiviai atliko liaudies dainų kompoziciją, vaidino pasaką “Saulė ir mėnulis” šoko tautosakos ir kosmoso tematikos šokius.

Renginyje viešėjo Vilniaus netradicinio folkloro  grupė “Sedula”. Sedulos narės atliko archajiškas dainas bei pristatė skirtingų amžių kostiumus, kuriuos puošia kosmoso ženklai.

Parengė Asta Šalkauskaitė ir Donata Vaičiulienė

 

Atnaujinta: 2017/11/22

Skip to content