i-c-4Mokykloje  vyko projektas, skirtas vaikų rašytojui Kornejui Čiukovskiui ir jo  personažui daktarui Aiskaudai. Rašytojas šį pasakos veikėją sukūrė įkvėptas nepaprastos gydytojo  Cemacho Šabado gyvenimo istorijos, kuriam Vilniuje pastatytas paminklas. Apie tai  ir dar daugiau buvo kalbama, lapkričio 26 dieną  8 d klasės mokiniams organizuotoje  netradicinėje rusų kalbos pamokoje, kuri įvyko mokyklos bibliotekoje.

Pirmoje pamokos dalyje  mokiniai susipažino su K. Čiukovskio biografija, klausėsi   garso įrašų (Telefon), žiūrėjo pagal K. Čiukovskio kūrybą sukurtą animacinį filmą ,,Baltprausys“, tai pat atliko  su tuo susijusias užduotis.

Antroje  pamokos dalyje mokiniai sužinojo apie gydytoją, medicinos teoretiką, visuomenės veikėją, bendruomenės lyderį, humanistą  Cemachą Šabadą, kuris K. Čiukovskio talento dėka tapo  visiems gerai žinomu, pažįstamu ir savu herojumi daktaru Aiskauda.

Mokiniai po pamokos išėjo ne tik patobulinę rusų kalbos žinias, bet ir sužinoję  naujų istorinių faktų, susijusių su Vilniumi, ir atradę nepaprastą žmogų.

Pamokos metu panaudoti įvairūs informacijos šaltiniai ir informacinės technologijos, padėję geriau atskleisti pamokos temą.

Projekte bendradarbiavo dailės  mokytoja Jolita Šakočiuvienė, kuri kartu su penktų klasių mokiniais  parengė  piešinių parodą ,,Daktaras Aiskauda“.

 

Pamoką parengė ir vedė  rusų kalbos mokytoja Laima Barauskienė

kartu su  bibliotekos vedėja Irena Karpavičiene


Atnaujinta: 2014/12/10

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”