4b klasės mokiniai kartu su mokytoja važiavo į Trakų Vokės žuvų veisyklą, kurią 1882 – 1884 m. suprojektavo, įrengė ir darbavosi žuvivaisos pradininkas, garsus ichtiologas M.K. Girdvainis.

Mokiniai sužinojo, kaip veisiamos žuvys žmonių pagalba. Pirmiausia reikia atskirti upėtakius pagal lytį.

Vėliau žuvys patalpinamos į vandenį su skysčiu, panašiu į žmonėms operacijos metu leidžiamą narkozę.

Ikrelių ir pienių paėmimo metu (iš žuvų pilvukų), žuvys „miega“, nejaučia skausmo. Po pusvalandžio žuvys atsigauna. Per keliolika minučių buvo išspausta apie 4000 ikrelių. Juos apvaisinti pakanka pusės lašelio pienių.

Mažos žuvytės iš apvaisintų ikrelių  išsiris po kelių mėnesių.

Po pamokos mokiniai galėjo pamaitinti visą būrį margų ir vaivorykštinių upėtakių. Į mokyklą grįžome pilni įspūdžių.

4b klasės mokytoja Audronė

Paskaita ketvirtokams  -,,Kodėl žmonės valgo?“
Paskaita ketvirtokams -,,Kodėl žmonės valgo?“
Mokamų būrelių mugė
Mokytojo rekomendacijos būsimų pirmokų tėveliams