1385767_157205727823558_1589292693_n

Spalio 28 – 31 dienomis 19 mokinių iš 6 – 8 klasių kartu su mokytojomis Jolita Šakočuviene bei Jolita Verseckaite lankėsi Budapešte – miestų mieste.

Pirmoji diena prasidėjo ankstyvu išvykimu iš Lietuvos, keliavome per Lenkiją iki Slovakijos.

Antrąją dieną papusryčiavę patraukėme link mūsų tikslo – Vengrijos, kur laukė pažintis su  Budapešto apylinkėmis. Aplankėme  Vyšehradą senąją Vengrijos sostinę. Apžiūrėjome didingą pilį, nuo kurios atsiveria nuostabi Dunojaus vingio panorama. Aplankėme žavų Sent Andre miestelį, išlaikiusį vengrišką dvasią ir architektūrą, klaidžiojome po daugybę siaurų, susipynusių, vingiuotų gatvelių, žavėjomės spalvingais namais ir septynių bažnyčių bokštais. Šiame miestelyje apžiūrėjome  garsųjį  Marcipanų muziejų, pasmaguriavome saldumynų. Vakare atvykome į Budapeštą, kur mūsų laukė įspūdinga ekskursija laivu Dunojaus upe. Visus pakerėjo  vakarinio miesto grožis.

Trečiąją dieną paskyrėme pažinčiai su Budapeštu  – viena iš ypatingesnių Europos sostinių. Šią Vengrijos sostinę į dvi dalis dalija didinga Dunojaus upė. Padalytas miestas susideda iš Budos bei Pešto. Vaikščiodami  po Budapešto senamiesčio gatveles, aplink matėme itin gražias ir spalvingas bažnyčias, daugybę senovinių paminklų, jaukias lauko kavinukes bei, žinoma, didingąjį Vengrijos Parlamento pastatą. Ekskursijos metu apžiūrėjome Budos pilies ansamblį, Karalių rūmus ir Dievo Motinos bažnyčią, kurioje vykdavo Vengrijos karalių karūnavimo ir vedybų ceremonijos, pamatėme Didvyrių aikštę  ir Varošligeto parką. Pasivaikščiojome Vaci gatve ir didžiajame Budapešto turguje, kur kiekvienas radome įvairiausių lauktuvių namiškiams. Atsigaivinę Sečini terminiuose baseinuose, kur veikia pirtys ir baseinai po atviru dangumi, vakare išvykome namų link.

Po ilgos kelionės autobusu pavargę, mažai miegoję, bet laimingi ir kupini įspūdžių, ketvirtosios dienos popietę pasiekėme Vilnių. 

Mokytojos J. Šakočiuvienė ir J. Verseckaitė


Atnaujinta: 2013/11/14

Jums taip pat patiks

Kaziuko mugė
Kaziuko mugė
STREAM konkursas – kūrybinės dirbtuvės „TVARŪS INŽINERINIAI SPRENDIMAI IR GYVENAMOJI APLINKA“
STREAM konkursas – kūrybinės dirbtuvės „TVARŪS INŽINERINIAI SPRENDIMAI IR GYVENAMOJI APLINKA“
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai