Kelionės ne tik praskaidrina pilką kasdienybę, dovanoja gražių akimirkų, neretai jos tampa tikru ištvermės, kantrybės išbandymu, kai reikia įveikti tolimą atstumą. Grupelė mūsų progimnazijos mokinių ankstyvą sausio 5 d. rytą išvyko į Lenkijos sostinę Varšuvą. Maršrutas buvo įdomus – aplankėme Koperniko mokslų centrą, apžiūrėjome Varšuvos senamiestį, taip pat turėjome progą pamatyti, kaip Trijų karalių šventę švenčia Lenkijoje.

Atvykę į Varšuvą, ekskursiją pradėjome pėsčiomis po ypatingo grožio Lenkijos sostinės senamiestį. Tai miestas, menantis Varšuvos gyventojų pasišventimą ir ryžtą, tarsi sfinksas pakilęs iš pelenų po Antrojo pasaulinio karo. Atrodo neįtikėtina, jog po karo Varšuva buvo sulyginta su žeme, vėliau jos senamiestis atstatytas taip, kad 1980 metais buvo įrašytas į UNESCO paveldo sąrašą. Senamiestyje apžiūrėjome Barbakano gynybinę sieną, senojo Turgaus aikštę, gotikinę Šv. Jono katedrą, kurioje būdavo karūnuojami Lenkijos karaliai, o požemiuose palaidoti žymiausių lenkų palaikai.

Koperniko mokslų centras – vienas naujausių ir moderniausių Varšuvos muziejų (įkurtas 2010 metais). Šį technologijų muziejų geriausia būtų vadinti laboratorija, kur kiekvienas lankytojas liesdamas, klausydamas ar žiūrėdamas gali pažinti mus supantį pasaulį. Mokiniai turėjo galimybę kelias valandas savarankiškai domėtis dabartiniais įvairių mokslo sričių pasiekimais. Jie šį muziejų įvertino kaip įdomių, naujų mokslo pasiekimų centrą. Mokinius lydėjusios mokytojos ne mažiau už vaikus buvo nustebintos mokslo įdomybių.

Tai, ką aplankėme ir išvydome, mus sužavėjo, paliko neišdildomų įspūdžių, kurie nubraukė visą kelionės nuovargį.

Asta Šalkauskaitė

 

Atnaujinta: 2019/01/09

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”