dscf1965Užgavėnių dieną progimnazijos kieme kilo didelis triukšmas: trečių, ketvirtų ir penktų klasių mokinių akivaizdoje susikibo Kanapinis su Lašininiu. Pastarąjį už eglių surado velniukai, nes bailys bandė pasislėpti nuo kovos su Kanapiniu. Įvyko žiaurus mūšis – virvės traukimas bei  dvikova maišais.  Aišku, laimėjo Kanapinis.

Pradinukai bei didelis būrys persirengėlių – ubagėliai, čigonės, raganos, velniai, daktarai – atsivedę savo arklį, ožį bei mešką padainavo, pašoko, patrypė, kad žiema net nebandytų sugrįžti atgal. Šį visų norą patvirtino velniukai, pasirūpinę žaviosios Morės sudeginimu. Ji sudegė greit, net nespėjusi mirktelti. Vadinasi, pavasaris turi ateiti greičiau, negu manome.

Tokios Užgavėnių šventės seniai čia nebuvo, tai tarsi pirmas didelis Užgavėnių blynas, kuris beveik neprisvilo. Tik reikia atsiminti, kad tokiose šventėse žiūrovų nebūna, visi esame dalyviai, kurie kartu šoka, dainuoja ir linksminasi.

                                                              Marija Mašanauskienė


Atnaujinta: 2014/03/09

Jums taip pat patiks

Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Kalėdinė mugė