Jau antrus metus progimnazijoje organizuojama netradicinio ugdymo diena  Kalėdų dirbtuvės. Šių metų dirbtuvių tema –  Šildančios dovanos.  Rytas prasidėjo socialinio emocinio ugdymo veiklomis, mokytojų ir mokinių pokalbiais apie save, buvimą dovana kitiems, dovanotą laiką, dėmesį artimui. Gražus žodis yra vertingiausia dovana. Tokiomis dovanomis dalijomės paskutinį lapkričio ketvirtadienį. Vaikai rašė, kūrė iš širdies gelmių kylančius, pačius nuoširdžiausius palinkėjimus ir sveikinimus savo draugams ir artimiesiems.

Ketvirtų klasių mokiniai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Violeta Ivanskaja diskutavo apie emocijas ir jų išreiškimo būdus. Socialinio emocinio ugdymo užsiėmime vaikai klausė pasakos apie emocijų skrynelę, o po to visi kartu gamino asmenines žaismingas ir jausmingas Paguodos skryneles.

Kalėdinėse dirbtuvėse kūrėme vainikus, kaip padėkos, už praeinančius metus, simbolį. Kokių vainikų tik nebūna! Valgomų, žalių, spalvotų, augalinių, ekologiškų, popierinių, iš antrinių žaliavų, Advento, lego… Vaikų fantazijoms nėra ribų. Tai puiki proga  pasidalinti savo idėjomis, kūrybiškumu, išnaudoti savo gebėjimus, išmokti naujų dalykų. Vainikus gamino klasių bendruomenės mokykloje, savarankiškai ar šeimomis namuose. Kai kurie vainikai buvo tokie skanūs ir garbūs, kad jais smaližiavo visa klasė ar šeimos nariai.

Vainikų galerijas rasite mokyklos Facebooke: https://www.facebook.com/groups/294923153895784

 

Štai keletas šios dienos vaikų ir mokytojų minčių. Paskaitykite, ką kalba vaikų lūpos:

– Tai diena, kai galėjau išlaisvinti savo kūrybiškumą ir pasimokyti savarankiškumo.

–  Nuostabi diena, nes daug laiko galėjau praleisti su šeima. Labai patiko daryti kažką namams visiems kartu.

– Supratau, kad daryti gerus darbus – gera.

– Kol kartu darėme vainikus, jaučiausi, lyg jūs visi buvote pas mane namie svečiuose. Visų labai pasiilgau ir norėčiau greičiau susitikti klasėje.

– Norėčiau jums palinkėti daug gerų švenčių, gero namų kvapo, šiltos draugystės, jaukių apkabinimų, gal mes ir nebendraujame, bet tikiuosi, kad bendrausim.

– Linkiu sulaukti šių Naujų metų, nes 2020 buvo prasti. Ir prisiminkit, kad nereikia daug pinigu bei brangiu dovanu, kad butu Kalėdų dvasia.

– Linkiu daug gerų akimirkų su mylimais, gero ir skanaus maisto, smagių prisiminimų. Linkių visiems daug sveikatos, kad išvengti visų virusų. Ir noriu, kad prisimintumėte jog Kalėdos nėra apie dovanas, o apie tuos, kurie tau yra svarbūs.

– Pati diena buvo didžiausia dovana. Per bendruomenines veiklas pažįstame vienas kitą, mokomės kantrybės, ugdomės bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas, mokomės tolerancijos.

– Tai galimybė vaikams praleisti laiką kitaip, pabūti kartu – šiltai ir jaukiai. Tai palietė vaikų širdis. DIDELIS DĖKUI UŽ ŠIOS DIENOS DOVANĄ!Atnaujinta: 2021/02/07

Jums taip pat patiks

Aštuntokai dalyvavo mokinių konferencijoje apie jaunimo užimtumą ir emocinį atsparumą
Informacija būsimų penktokų tėvams
Informacija būsimų penktokų tėvams
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena