photo-5

Darganotą lapkričio 26 dieną mūsų progimnazijos mokiniai dalyvavo įdomioje pamokoje –  minėjo rusų rašytojo K. Čiukovskio pasakos „Daktaras Aiskauda“ jubiliejų. Šiemet jo parašytai knygai sukanka 85–eri metai.

Renginio dalyviams buvo įdomu sužinoti, kad iš tiesų daktaras Aiskauda gyveno Vilniuje. 5B klasės mokiniai papasakojo istoriją apie žydų kilmės gydytoją Cemachą Šabadą. Gyvendamas Vilniuje prieš 150 metų, jis garsėjo tuo, kad nemokamai gydė ne tik neturtingus vaikus, vargšus žmones, bet ir jų gyvūnus. Vilniuje daktaras Šabadas susipažino su rusų rašytoju K. Čiukovskiu. Gydytojas Šabadas taip aktyviai stengėsi padėti vargšams, kad net tapo pasakos herojumi. Rašytojas Čiukovskis sukūrė pasaką apie daktarą Aiskaudą. Dabar šis veikėjas yra žinomesnis už patį daktarą Šabadą.

Rusų kalbos mokytoja L. Barauskienė papasakojo apie žinomą rusų rašytoją K. Čiukovskį ir jo parašytą pasaką „Daktaras Aiskauda“. 2C klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos R. Cicėnienės, suvaidino trumpą šios pasakos ištrauką. Džiaugiamės, kad į renginį atvyko aktorius, pasakos „Daktaras Aiskauda“ režisierius Evaldas Jaras. Jis taip pat yra ir buvęs mūsų mokyklos mokinys. Aktorius pasidalino savo įspūdžiais apie garsiąją pasaką, pakvietė vaikus apsilankyti spektaklyje.

Pasaka apie daktarą Aiskaudą jau 85 metus šildosi vaikų rankutėse ir yra mėgstama skaityti.

 

Tekstas A. Šalkauskaitės

Nuotraukos Z. Parnavienės


Atnaujinta: 2014/12/08

Jums taip pat patiks

Kaziuko mugė
Kaziuko mugė
STREAM konkursas – kūrybinės dirbtuvės „TVARŪS INŽINERINIAI SPRENDIMAI IR GYVENAMOJI APLINKA“
STREAM konkursas – kūrybinės dirbtuvės „TVARŪS INŽINERINIAI SPRENDIMAI IR GYVENAMOJI APLINKA“
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai