Jurgines švenčiame kasmet  jau 13 metų.  Tai pirmos pavasario žalumos pagerbimo šventė,  pasidžiaugimas pagaliau tikrai atėjusiu pavasariu.

Mūsų progimnazijos etnokultūros būrelio nariai Jurgines švenčia kartu su Medeinos pradinės mokyklos folkloro būreliu ,,Bitela“. Mokinių veikla išties įvairi: lietuvių  papročių ir tradicijų pažinimas, kelionės po Lietuvą bei kalendorinių švenčių – Vėlinių, Užgavėnių, Jurginių – šventimas natūralioje aplinkoje.

Švęsdami Jurgines, prie Baltupio upelio aukštupio šaltinio visada nusiprausiame iš ąsotėlio pilamu šaltinio vandeniu, kad būtume sveikesni. Į šventę reikia ateiti nusiprausus. Kadagio šakele vaikus aptaškyti ir paplakti galima, kad sveikesni būtų, nes kadagys, sakoma, saulės medis. Nuėję prie ąžuolo, pakabinome sūpynes, nes yra paprotys, kad pavasarį reikia daug suptis. Po jo šaknim užkasėme jurgučių (kiaušinių) porą ir duonos riekelę, kad žemelė augintų pasodintus javus ir metai būtų derlingi.

Vaikai padeklamavo eilėraščių, skirtų pavasariui, padainavo, priminė, kaip galima suprasti, ką sako gegutė, lakštingala ir kiti paukšteliai. Vėliau pievelėje žaidėme pavasario žaidimus. Svarbiausia šventės dalis – kiaušinių kepimas ant laužo, taip seniau darydavo piemenukai. Neliko pamiršti ir kiti svarbūs Jurginių valgiai –  sūris, gira ir duonelė.

Džiaugiamės, kad Jurginių šventė pavyko ir paliko neišdildomų įspūdžių.

 

Etikos mokytoja Marija MašanauskienėAtnaujinta: 2019/04/23

Jums taip pat patiks

Nemokami būreliai
Nemokami būreliai
Tęsiame mokyklos tradiciją su penktokais keliaudami po Jono Basanavičiaus gimtuosius kraštus
Be patyčių
Be patyčių