Kasmetinė tradicinė etnokultūros būrelio šventė vyksta prie Baltupio upelio aukštupio šaltinio. Kartu su Medeinos folkloro būrelio ,,Bitela“ vaikais visada smagu susitikti, pasisupti, paridenti jurgučius – margučius, kartu pažaisti. Mūsų progimnazijos etnokultūros būrelio nariai deklamavo Jurginėms tinkamus žodžius, apšlakstė visus šaltinio vandeniu, kad sveiki būtų. Kadugio, Saulės ir Perkūno, šakele švelniai paplakė per delnus, kad energingesni augtų. Svarbiausia Jurginių dalis – supimasis. Šeštokas Deimantas greitai ant ąžuolo šakos pakabino sūpynes. Vaikai pasivaišino sūriu, gira ir ėjo suptis bei ridenti jurgučių. Tuo tarpu mokytojos, būrelių vadovės iškepė ant laužo net 60 kiaušinių.

Pavalgę, padainavę ir pažaidę, pagąsdinę Perkūną akmenėliais ir pušų kankorėžiais, visi linksmi grįžo namo.

 

Etnokultūros būrelio vadovė Marija Mašanauskienė

 

Akimirkos:

Jums taip pat patiks

Kvietimas pasirašyti sutartis
Kvietimas pasirašyti sutartis
Mokytojo rekomendacijos būsimų pirmokų tėveliams
1-8 kl. priimtų mokinių sąrašas
1-8 kl. priimtų mokinių sąrašas