Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje šiemet Vasario 16-oji pažymėta ypatingai – septyniems moksleiviams įteiktos stipendijos,  kuriomis pasinaudoję jie galės plėsti savo akiratį ir pagilinti prancūzų kalbos žinias Prancūzijoje.

Šventinio renginio, vykusio progimnazijoje vasario 16-osios proga, metu, pagrindinė prancūzų kalbos mokymosi stipendija buvo įteikta aštuntokei Elzei. Vertinimo komisija atsižvelgė į jos mokymosi rezultatus ir aktyvią visuomeninę veiklą garsinat mokyklą ne tik šalyje, bet ir už jos ribų. Skatinamieji prizai edukacinei kelionei taip pat įteikti dar šešiems  6-8 klasių moksleiviams.

„Džiaugiuosi, kad šią dieną galime švęsti kaip laisvi laisvo pasaulio piliečiai,“ – sako Jono Basanavičiaus progimnazijos direktorė Jurgita Nemanienė. „Sveikinu visus, dalyvavusius atrankoje, ir ypač nugalėtojus. Smagu, kad vaikai aktyviai dalyvavo, mokėsi, stengėsi pademonstruoti savo žinias ir galės pasinaudoti puikia galimybe geriau susipažinti su kitos šalies kultūra ir savo bendraamžiais.“

„Jau antrus metų progimnazija bendradarbiauja su Frankofonijos centru Nicoje ir siekia ne tik mokyti prancūzų kalbos, bet ir supažindinti su kultūra, Prancūzijos istorija ir šiuolaikiniu gyvenimu šalyje“ – pasakoja progimnazijos direktorės pavaduotoja Donata Vaičiulienė. „Šių metų, gegužės mėnesio pabaigoje 16 žmonių grupė, kurioje taip pat bus ir stipendijas laimėję moksleiviai, vyks į Nicą. Aštuonias dienas jie gyvens prancūzų šeimose, bendraus su kitais Frankofonijos centro rengiamos programos dalyviais iš Prancūzijos ir kitų Europos šalių, gilins savo žinias ir dalyvaus įvairiuose renginiuose bei keliaus po pietų Prancūziją.

Dar rudenį Jono Basanavičiaus progimnazijos  vyresnių klasių moksleiviai, norintys dalyvauti šioje programoje,  buvo pakviesti teikti paraiškas ir rašyti motyvacinius laiškus. Taip pat buvo vertinami pretendentų pirmojo pusmečio bendri mokymosi rezultatai, prancūzų kalbos žinios, dalyvavimas visuomeninėje veikloje, elgesys ir drausmingumas. Nugalėtojus rinko specialiai suburta komisija, kurią sudarė Progimnazijos tarybos, Tėvų komiteto atstovai ir progimnazijos mokytojai.

Lėšos septynioms stipendijoms ir skatinamiesiems prizams skirtos iš mokinių tėvų finansinės paramos mokyklai, taip pat – iš lėšų gautų tėvams skyrus progimnazijai 2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.Atnaujinta: 2020/02/15

Jums taip pat patiks

Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena
Aštuntokai dalyvavo mokinių konferencijoje apie jaunimo užimtumą ir emocinį atsparumą