Žmogaus gyvenimas vertingiausias tada, kai jis įprasminamas tautoje, kai jis susiejamas su jos darbais ir žygiais, su jos siekiais ir viltimis. Justinas Marcinkevičius

Tarp daugybės neeilinių dienų yra itin didžios dienos. Viena iš jų – tai mūsų valstybės atkūrimo, laisvės šventė – Vasario 16-oji. Didžiausias tautos turtas – jos laisvė, nepriklausomybė.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse prisimename centrinę šio įvykio figūrą – lietuvių tautos patriarchą daktarą Joną Basanavičių. Tai ryškiausiais lietuvių tautinio atgimimo žiburys. Tokios iškilios asmenybės kaip Jonas Basanavičius, galima sakyti, gyvena du gyvenimus. Pirmasis – jo veikla gyvam esant. Antrasis – ilgesnis ir spalvingesnis – gyvenimas po mirties. Tai yra išlikimas atmintyje, istorijoje.

Vasario 15-oji – mūsų progimnazijai ypatinga diena. Būdami Jono Basanavičiaus vardo mokykla, jaučiamės ypatingi, didžiuojamės, jog būtent pas mus Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse iškilmingai atidengtas daktaro Jono Basanavičiaus paminklas. Monumentą, kurio kūrėjas profesorius Gediminas Jokūbonis, mokyklai dovanojo Vilniaus miesto savivaldybė. Nuo šiol visus tik įžengusius į progimnaziją pasitiks ant aukšto granitinio postamento stovinti bronzinė Jono Basanavičiaus skulptūra. Tautos patriarchas pavaizduotas skaitantis svarbiausią Lietuvos valstybės atkūrimo dokumentą – 1918 metų vasario 16-osios Nepriklausomybės aktą.

Iškilmingoje skulptūros atidengimo ceremonijoje dalyvavo Vilniaus miesto meras R. Šimašius, G. Nausėda, Jono Basanavičiaus progimnazijos bendruomenė, buvę šios mokyklos mokytojai, direktoriai.

Mūsų istorija turtinga svarbių, pasididžiavimo vertų ir minėtinų datų bei asmenybių. Dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji ir jos simbolis – Jonas Basanavičius. Reikšminga asmenybė ir diena, kai Lietuva buvo vėl įrašyta į pasaulio žemėlapius. Diena, kuri pakeitė ir įprasmino visų mūsų gyvenimą.

Tikėkime, kad visiems mums užteks išminties, geros valios, ryžto ir tikėjimo toliau žengti laisvės keliu ir įveikti šiandienos ir rytdienos iššūkius.

Lietuvių k. mokytoja Asta ŠalkauskaitėAtnaujinta: 2019/02/15

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”