Graži Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos tradicija – dovanoti penktokams ekskursiją į Jono Basanavičiaus gimtinę Ožkabalių kaime, Vilkaviškio rajone tęsiama ir šiemet. Pirmą rugsėjo savaitę visi mokyklos penktokai klausė muziejininkų pasakojimų apie Jono Basanavičiaus vaikystę, dairėsi atkurtuose Basanavičiaus tėviškės namuose, mokėsi suvalkietiškų žodžių ir aiškinosi, kas yra stuba, kertė, kaliošinė, seklyčia ar kraitinė.

Tą pačią dieną penktaklasiai turėjo progą apsilankyti ir kitame ežero krante stovinčiame Paežerių dvare, kurį dar XVIII a. pabaigoje suprojektavo ir pastatė garsus Vilniaus architektas Martynas Kakfusas, pas kurį mokėsi ir Laurynas Stuoka-Gucevičius. Ten vaikščiojome puikiomis dvaro menėmis, aplankėme dvaro sodybos muziejų, įkurtą buvusioje dvaro oficinoje, kopėme į aukštąjį bokštą, siautėme kieme po šimtamečiais ąžuolais. Dar vienas įspūdingas šios kelionės akcentas – svetingos dvaro sodybos šeimininkės mums parodė, kaip anksčiau buvo mušamas sviestas, leido patiems išbandyti šį sudėtingą darbą, o pabaigoje – ir paragauti naminio šviežutėlio sviesto užtepto ant čia pat keptos ruginės ir baltos duonos. Žodžiu, rugsėjis prasidėjo puikiai!

5 č klasės auklėtoja Vilija Railaitė

 

Atnaujinta: 2020/09/07

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”