Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje surengtas pirmasis Lietuvos regionų mokyklų prancūzų kalbos festivalis „Le Français en Fête“.  Festvalyje dalyvavo svečiai  iš Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos, Šv. Benedikto gimnazijos, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos, Anykščių A. Vienuolio progimnazijos. Gražus mokytojų ir mokinių bendradarbiavimas, puiki patirtis ir smagios akimirkos subūrė visus į džiaugsmingą prancūzišką šventę.

Festivalį atidarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė, kuruojanti užsienio kalbų barą Vilija Sipaitė ir Vilniaus savivaldybės Bendrojo ugdymo skyriaus vadovė Diana Petkūnienė. Atidaryme skambėjo 7p kl. mokinės Elzės Kazlauskaitės daina apie angelus ir Nojaus Žebrausko bei grupės Rock ID atliekama daina „La Bombe humaine“,  kuri respublikiniame prancūziškos dainos konkurse Šeduvoje šiais metais laimėjo pirmąją vietą.

Festivalyje ne tik skambėjo prancūziškos dainos. Mokiniai vaidino paryžietiškas miniatiūras „Le printemps au café de Paris“, skaitė poeziją, pristatė Paryžiaus madų šou, o mūsų progimnazijos moksleiviai demonstravo vaidybinius gebėjimus linksmame spektaklyje apie Raudonkepuraitę – „Chaperon Rouge“.

Antroje festivalio dalyje dalyvių laukė įvairios kūrybinės dirbtuvės. „Gurmanų“ komanda sužinojo istoriją apie prancūziškos sluoksniuotos tešlos kilmę, iš jos kepė pikantiškus, trapius sausainukus ir iš jų vėrė „verbas“. Rankdarbių dirbtuvėse raitėsi Prancūzijos vėliavos spalvų siūlai, kurie virto į pavasarinius paukščiukus. Keramikos dirbtuvėse mokiniai lipdė Prancūzijos žemėlapio modelį ir puošė jį įvairiais prancūziškais simboliais: bagetėmis, Eifelio bokštu, Triumfo arka… O Mados studijos dalyviai  susipažino su 60-ųjų metų mada ir jos  tendencijų grįžimu į  šiandieną. Visiems buvo gera ir įdomu!

Festivalio uždarymo metu  jo  iniciatorė ir organizatorė progimnazijos prancūzų kalbos mokytoja Donata Vaičiulienė išreiškė viltį, jog ši šventė taps  tradicine ir suburs vis daugiau Lietuvos regionų prancūzų kalbos mokytojų ir mokinių.

Dėkojame dalyvavusiems ir renginį parėmusiems svečiams iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Vilniaus miesto savivaldybės.

Tariame ačiū progimnazijos technologijų, muzikos, dailės, matematikos mokytojams ir kitiems mokytojams, kurie prisidėjo prie šventės organizavimo: kūrė festivalio logotipą, gamino dekoracijas, laboratorijoje gamino dalyvių ženklelius, negailėjo savo laiko ir jėgų.

Alors, Vive le festival „Le Français en Fête“ !

 

Prancūzų kalbos mokytojos Vida Kasperavičienė,

 Kristina Pranskūnienė ir Donata Vaičiulienė

 Atnaujinta: 2019/05/02

Jums taip pat patiks

Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena