Įvyko Renesansu alsuojantis Leonardo Da Vinči alsuojantis STREAM konkursas

2022 m. kovo 17 d. įvyko Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos kartu su partneriais – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademija ir Vilnius Tech – organizuotas  bendrojo ugdymo mokyklų mokinių kūrybinių darbų gamtos mokslų, technologinio, inžinerinio, kūrybinio skaitymo ir rašymo, meninio ir matematinio ugdymo (STREAM) konkursas „Išradimai, keičiantys žmonijos gyvenimą“. Konkurso tikslas – skatinti mokinius domėtis visomis STREAM ugdymo sritimis, ugdyti kūrybišką požiūrį į gamtos ir tiksliuosius mokslus bei gebėjimus juos praktiškai taikyti sprendžiant realaus pasaulio problemas.

Kūrybiniai darbai, kuriuos konkursui parengė dalyviai, buvo sukurti Renesanso laikotarpiu. Tai XIV–XVII a. pasaulyje padaryti išradimai, turintys arba turėję lemiamą reikšmę pasaulio pažinimui, žmonijos darnaus vystymosi raidai ir tapę mums įprastos aplinkos dalimi. Konkursiniuose darbuose buvo atskleidžiamas pasirinkto realizuoti išradimo kontekstas, poreikis, istorinė raida ir reikšmė darniajam vystymuisi, išradimo gaminio koncepcija, konstrukcijos, veikimo ir panaudojimo principai, sąsajos su STREAM dalykais, praktiškai pagaminamas bei pristatomas išradimo gaminys/jo prototipas. Konkurse dalyvavo 13 mokinių komandų iš visos Lietuvos, kurie puikiai pristatė savo parengtus darbus. Visi darbai atitiko STREAM integraciją.

Mokiniai kartu su mokytojais parengė darbus pagal klasių koncentrus: 3–5 klasių koncentro mokiniai parengė darbus „Pirmasis kompasas“, „Vėžliukas – laikrodis“, „Sietuvos draugystės tiltas“; 6–8 klasių koncentro mokiniai sukūrė darbus „Spausdinimo presas“, „Ornitopteris“, „Spausdinimo mašina“, „Da Vinčio tiltas“, „Spausdinimo presas vakar ir šiandien“, „Kaip Leonardo da Vinčio karinis povandeninis dviratis virto geltonuoju submarinu?..“, „STEAM veikla Leonardo da Vinči parašiuto modelio prototipu“, „Akiniai“; I–IV gimnazijos klasių koncentrų mokiniai sukūrė darbus „Save laikantis tiltas“ ir „Termometras nuo Renesanso iki dabar“.

3–5 klasių mokinių kategorijoje I vietą laimėjo Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos 5 klasių jungtinė komanda, parengusi darbą „Sietuvos draugystės tiltas“. Mokiniams konkursui pasiruošti padėjo informacinių technologijų mokytoja Snieguolė Bagočienė.

6–8 klasių kategorijoje buvo konkursui pateikti net 8 darbai, todėl buvo paskirtos dvi pirmosios vietos. I vietą laimėjo  Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos 7 kl. mokinių komanda, parengusi darbą „Spausdinimo presas  vakar ir šiandien“. Mokinius paruošė didžiulė mokytojų komanda: technologijų mokytojas Henrikas Vaišvila,  technologijų mokytoja Aušra Jurgaitienė, informacinių technologijų mokytoja Irena Levanavičienė, biologijos mokytoja Jūratė Petniūnienė.

Taip pat I vietą iškovojo Kauno Simono Daukanto progimnazijos 6 kl. mokinių komanda. Mokinius rengusių mokytojų kolektyvas: informacinių technologijų mokytojas Fernando Antunez Cid, ekonomikos ir verslumo mokytoja Žana Jermakovaitė, inžinerijos mokytoja Edita Paulauskienė.

I–IV gimnazijos klasių kategorijoje I vietą laimėjo Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos II kl. mokinių komanda, parengusi darbą „Termometras nuo Renesanso iki dabar“. Mokinius parengė biologijos mokytoja Raimonda Kundrotienė.

Kovo 18 d. vyko apdovanojimo ceremonija, kurios metu mokiniai ir jų mokytojai buvo apdovanoti Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos įsteigtais diplomais, padėkos raštais, vertingais prizais bei VDU Švietimo akademijos ir Vilnius Tech įsteigtais specialiaisiais prizais bei dovanėlėmis.

Dėkojame mūsų progimnazijos mokytojų komandai – Dainai Aleksandravičiūtei, Stasiui Voveriui, Irenai Levanavičienei, Aušrai Jurgaitienei, Henrikui Vaišvilai, Jolitai Šakočiuvienei, Jūratei Petniūnienei, Irenai Stalnionienei – už pagalbą organizuojant respublikinį konkursą bei parengiant mokinius.

Renginio komandos vadovė Jurgita Zenevičiūtė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Atnaujinta: 2022/03/24

Jums taip pat patiks

Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena