Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos etnokultūros būrelio nariai lankėsi Vilniaus universiteto Filologijos fakultete, Lituanistikos centro vestibiulyje. Ten jie apžiūrėjo dailininko, skulptoriaus Petro Repšio freskas „Metų laikai“. Mažoje patalpoje ant sienų ir lubų pavaizduotas glaudus lietuvių tautos žmogaus ryšys su gamta, šventės ir žmonių darbai per visus metus. Kitoje patalpoje apžiūrėjome lietuvių tautos dievybes, sukurtas iš natūralios spalvos akmenukų: matėme Perkūną ir ugnies deivę Gabiją, Žemyną bei kitas dievybes. VU Filologijos fakultete taip pat apžiūrėjome A. Baranausko, S. Stanevičiaus, B. Sruogos, Maironio ir daugelio kitų žymių žmonių atvaizdus vaizduojančias freskas, kuriose atsispindi svarbiausi jų gyvenimo prasmę žymintys simboliai. Nusifotografavome S. Daukanto kiemelyje prie jo garbei 1996 m. pasodinto ąžuolo.

 

Etnokultūros būrelio vadovė M. Mašanauskienė

 

Akimirkos:Atnaujinta: 2017/01/20

Jums taip pat patiks

Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Kalėdinė mugė