Rudens atostogų metu grupė mūsų progimnazijos etnokultūros būrelio narių kartu su Jaunųjų turistų centro kraštotyrininkais vyko į Suvalkiją, aplankė Ožkabalius, Marijampolę. Ši pažintinė – edukacinė išvyka buvo skirta Lietuvos šimtmečiui ir pavadinta ,,Sūduvos krašto signatarai“.
Apžvalginės ekskursijos metu Ožkabaliuose dar kartą pasitikrinome žinias apie mūsų tautos ąžuolą – Joną Basanavičių. Dalyvavome protų mūšyje ,,Ką aš žinau apie Joną Basanavičių“ ir visai nenusivylėme savo žiniomis.
Lankėmės nuostabiame Paežerių dvare, žavėjomės įdomiomis ekspozicijomis ir daug sužinojome apie Sūduvos kraštą, jo istoriją. Apžiūrėjome ir Jurgio Matulaičio muziejų, išgirdome apie jo gyvenimą ir veiklą.
Kitą dieną viešėjome Marijampolės kraštotyros muziejuje. Sako, kad tai vienas iš įdomiausių muziejų Lietuvoje, pasakojantis apie partizanų kovas Sūduvoje ir tremtį. Labai išsamiai parengta tremties laikotarpio ekspozicija nepaliko nė vieno abejingo.
Apžiūrėję Marijampolės miestelį, lydimi įdomiai pasakojančio gido, žavėjomės gražiais miesto vaizdais, portretų galerija požeminėje perėjoje, spalvingai nutapytais vaizdais ant namų sienų, centre kabančiais ir vėjyje skambančiais net 100 nedidelių varpų…
Rygiškių Jono gimnazijoje pamatėme labai turtingą mokyklos muziejų, kuriame daugiausia vietos skirta tautinio atgimimo istorijai, signatarams ir žymiems šio krašto žmonėms. Daug ką pasako ir buvusių gimnazistų pavardės: Jonas Basanavičius, Vincas Kudirka, Petras Kriaučiūnas ir daugelis kitų…
Tokios išvykos praplečia mokinių akiratį, pagilina istorijos žinias apie Lietuvą.

Etnokultūros būrelio vadovė Marija MašanauskienėAtnaujinta: 2018/11/07

Jums taip pat patiks

Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena