Kelionės atveria langus į pasaulį. Galimybė panirti į svetimas kultūras praturtina mūsų žinių bagažą. Tuo įsitikino ir mūsų progimnazijos mokiniai, pavasario atostogų metu nusprendę aplankyti Prancūzijos sostinę Paryžių.

Paryžių nesunku pamilti bet kuriuo metų laiku. Šis romantiškas meilės ir meno miestas garsus ne tik savo architektūros didybe bei meno paminklų grožiu. Tai šviesos ir garsų sostinė, viliojanti netikėtais atradimais ir amžinu judėjimu.

Prancūzijos sostinė mus pasitiko pačiomis ryškiausiomis spalvomis – visur žydėjo gėlynai, sodai, akį traukė vaiski pavasario žaluma. Aplankėme tokius žymius objektus kaip Triumfo arka, Dievo Motinos katedra, Luvras, grožėjomės kvapą gniaužiančia miesto panorama iš Eifelio bokšto. Šalia Senos upės, dalijančios Paryžių į dvi dalis, gyvenimas verda ir dieną, ir naktį. Mokiniai, saulėtą pavakarę plaukdami Sena, grožėjosi įspūdinga miesto architektūra, Paryžiaus tiltais. Užkopę į Monmartro kalną, grožėjomės Švč. Jėzaus Širdies bazilika, iš kur atsiveria gražus vaizdas į Paryžiaus senamiestį.

Mokinius sužavėjo magijos, spalvų kupinas Paryžiaus Disneilendas, šiemet švenčiantis 25 metų jubiliejų. Išbandę įvairiausių atrakcionų smagumus, vakarop patraukėme į Amsterdamą. Čia paklaidžiojome gražiomis miesto gatvelėmis, aplankėme Madam Tussauds vaškinių figūrų muziejų. Alsuodami nepamirštamos kelionės įspūdžiais, grįžome į Lietuvą švęsti šv. Velykų.

Prancūzų k. mokytoja D. Vaičiulienė,

Lietuvių k. mokytoja A. Šalkauskaitė

 

Akimirkos:

 

 

 

 

Atnaujinta: 2017/04/18

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”