raudonasVilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija ugdo jaunąją kartą puoselėdama Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Jono Basanavičiaus vertybes. Džiaugiamės, galėdami pasakyti, kad esame gyvų tradicijų bendruomenė. Tautos kultūrinės bei istorinės atminties ugdymo    pavyzdys – graži kasmetinė tradicija – išvyka į J. Basanavičiaus gimtinę Ožkabaliuose. Tai padeda geriau pažinti tautos patriarcho gyvenimą ir nuveiktus darbus.

Jau ne vienerius metus mūsų progimnazijos mokiniai lanko atstatytą J. Basanavičiaus tėvų sodybą ir šalia jos žaliuojantį Lietuvos Tautinio Atgimimo Ąžuolyną. Jono Basanavičiaus gimtasis Ožkabalių kaimas, įsikūręs Bartninkų parapijoje, yra viena pačių seniausių Sūduvos krašto vietovių. Graži ir poetiška apylinkė, apipinta senų žmonių padavimais, darė nemažą įtaką būsimajam tautos patriarchui. Lydimi  muziejaus gidės, penktųjų klasių mokiniai aplankė sodybos pastatus, susipažino su įrankiais, kuriais buvo naudotasi senovėje, grožėjosi iš tikro ąžuolo darytomis skulptūromis. Mokiniai pamatė XIX a. pab. – XX a. pr. pasiturinčio valstiečio gyvenamąja aplinka,  J. Basanavičiui skirtą ekspoziciją.

Kupini malonių prisiminimų mokiniai išvyko iš Jono Basanavičiaus gimtinės. Pakeliui namo dar stabtelėjome prie J. Basanavičiaus paminklo Vilkaviškyje, apžiūrėjome Marijampolės mieste esantį paminklą tautai ir kalbai. Mokiniams gilų įspūdį paliko apsilankymas Lazdijų krašto muziejuje. Čia vaikai pamėgino rašyti plunksnomis, pamatė kambarį, kuriame dirbdama Lazdijuose gyveno poetė Salomėja Nėris.

Ši išvyka leido mokiniams iš arčiau susipažinti su J. Basanavičiaus aplinka, biografijos faktais. Malonūs prisiminimai apie apsilankymą ne tik Ožkabaliuose, bet ir Lazdijuose, Vilkaviškyje bei Marijampolėje dar ilgai išliks mokinių atmintyje.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Asta Šalkauskaitė


Atnaujinta: 2013/11/04

Jums taip pat patiks

Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Kalėdinė mugė