Etnokultūros būrelio nariai kartu su Jaunųjų turistų centro kraštotyrininkais per mokinių atostogas vyko į edukacinę išvyką po Ignaliną. Aplankėme Švenčionių vaistažolių fabriką. Pamatėme vaistažolių gamybos procesus, gėrėme skanią žolelių arbatą su medumi. Per dvi išvykos dienas išvydome daug įdomybių: lankėmės ir Nalšios krašto muziejuje, ir Sirvetos regioniniame parke. Čia mus sužavėjo mitologinis takas su akmeninėmis įvairių dievų ir kitokiomis skulptūromis. Užlipome ant Ladakalnio, lankėmės atnaujintame Strypeikių bitininkystės muziejuje, senojoje Palūšės bažnytėlėje, apžiūrėjome informacinį lankytojų centrą, buvome Linkmenų plaktukų muziejuje. Bet vaikams labiausiai patiko Paukščių kaime, kur buvo ne tik paukščių, bet ir nuostabus Jakobo avinas su keturiais riestais ragais, maži avinukai, triušiukai. Juos net ant rankų galėjome palaikyti.

Didžiulėje keptuvėje šeimininkai iškepė įvairių paukščių kiaušinių. Pavalgę gėrėme skanią arbatą, numarginome margučius.

Ši išvyka visiems paliko didelį įspūdį, nes pamatėme daug įdomių vietų. Esame dėkingi Jaunųjų turistų centro administracijai už tokią įdomiai suorganizuotą edukacinę išvyką.

Etnokultūros būrelio vadovė Marija Mašanauskienė

 

Išvykos akimirkos:

 


Atnaujinta: 2017/04/26

Jums taip pat patiks

Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Kalėdinė mugė