Ankstyvą birželio 12 – osios rytą prie mokyklos rinkosi 7č, 7n, 7b ir 6-ų klasių mokiniai, nusiteikę vykti į išsvajotą, ilgai planuotą kelionę. Patogiai įsitaisę autobuse leidomės tikslo link – aplankydami Lenkiją, Čekiją, įveikę ne vieną šimtą kilometrų, pagaliau pasiekėme Austriją. Pirmiausia apsilankėme nuostabaus grožio Diurnšteino miestelyje, kur kopėme į kadaise čia stūksojusios Kiunringerburgo tvirtovės griuvėsius. Pasak legendos, XII a.  tvirtovėje buvo įkalintas Anglijos karalius Ričardas Liūtaširdis.

Vėliau keliavome į Linco miestą, kur kėlėmės istoriniu funikulieriumi. Aplankėme ir unikalų Grottenbanko parką su paslaptingu požemių pasauliu, kuriame gyvenantys nykštukai priminė vaikystėje skaitytas pasakas.

Kitos dienos rytą keltuvais kilome į Dachšteino kalnų masyvą. Apžiūrėjome Didįjį Ledo bei Mamuto urvus, sužinojome, kaip susidaro urvai, kokia yra Alpių kalnų geologinė sandara. Trijų kilometrų aukštyje virš jūros lygio žygiavome iki Penkių pirštų apžvalgos aikštelės. Pakeliui, pamatę sniegą, apsidžiaugėme lyg maži vaikai – pasimėtėme sniego gniūžtėmis, pasigrožėjome žydinčiomis Alpių gėlėmis. Nusileidę nuo kalnų, lankėmės įspūdingo grožio Halštato miestelyje, kuris įtrauktas UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Ketvirtąją kelionės dieną pabuvojome Red Bull Ring „Formulės – 1“ lenktynių trasoje. Muziejuje apžiūrėjome automobilius, stebėjome lenktyninkų pasiruošimą pasaulio čempionatui, skaičiavome, kiek sekundžių užtrunka lenktyninio bolido paruošimas trasai. Apgailestaudami, kad patys negalime pralėkti lenktynių trasa, keliavome toliau. Aplankėme moderniausią planetariumą kalnuose – Žvaigždžių bokštą. Tai pats aukščiausias planetariumas pasaulyje, įkurtas bažnyčios bokšte. Patogiai atsigulę krėsluose stebėjome įspūdingą šou ir klausėmės pasakojimo apie Žemės atsiradimą, dangaus kūnus, žvaigždynus. Praturtinome geografijos, fizikos ir biologijos žinias, susipažinome su astronomija.

Penktąją kelionės dieną visi laimingi ir sveiki grįžome namo, bet kalnams pažadėjome sugrįžti.

Už kelionę, puikius Vilnedos vairuotojus ir kalnų žinovę, gidę Rasą esame dėkingi kelionių agentūrai Banelituras.

Kelionėje mokinius lydėjo ir prižiūrėjo dailės mokytoja Jolita, darbų mokytoja Renata, mokytojo padėjėja Julija.Atnaujinta: 2023/07/03

Jums taip pat patiks

Nemokami būreliai
Nemokami būreliai
Tęsiame mokyklos tradiciją su penktokais keliaudami po Jono Basanavičiaus gimtuosius kraštus
Be patyčių
Be patyčių