IMG_4847Upių tėkmę, saulę, lietų, vėją –

Viską vasara sugėrė širdimi.

Šiandien į mokyklą vėl atėjom

Tyro, tikro džiaugsmo kupini.

 

Rugsėjis sugrąžina mus iš vasaros. Jis pradeda rudenį, dar žydintį, bet jau susimąsčiusį, stebuklingais, saulėtais rytų voratinkliais pasidabinusį. Rugsėjis žengia naują žingsnį bei dovanoja gražią bei prasmingą Mokslo ir žinių šventę. Metai iš metų pasikartojančią, bet vis kitokią.

Šiemet Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija pasitiko savo mokinius susikaupusi dar vienam svarbiam etapui – naujiems mokslo metams. Šventinį rytą mokiniai, mokytojai ir tėveliai rinkosi į progimnazijos kiemą. Nutilus gandrų klegesiui ir gaiviam vėjeliui pūstelėjus, skambutis vėl pakvietė visus į mokyklą.

Šventę pradėjome giedodami himną, vėliau skambėjo mokyklos direktorės sveikinimai bei linkėjimai sėkmės, kantrybės kremtant karčias mokslo šakneles. Pirmokai, kuriems šis rugsėjis ypatingas, žvelgdami į dangų paleido ryškiaspalvius norų balionus. Nešini margaspalviais žiedais, su džiugesiu širdy bei šypsenomis veiduose į mokyklą pirmajai pamokai jie suskubo vedami mūsų progimnazijos vyriausiųjų – aštuntokų.

Ir vėl mes eisime kas rytą, kas akimirką – į žmones, į tą šalį, kuri vadinasi mokykla. Mokymasis – tai kiekvieno žmogaus teisė tobulėti, geriau pažinti save ir aplinkinį pasaulį. Kartu tai ir įsipareigojimas pasisemti vertybių, žinių ir įgūdžių, kurių reikia darbui ir kūrybai. Nepasitenkinkime tik kasdieniais, buitiniais siekimais. Kiekvienas savyje turėkime saulę ir leiskime savajai saulei šviesti visiems.

Lai prasidėjusi nauja kelionė visiems būna sėkminga, atverianti neišsemiamus mokslo ir žinių aruodus!

 

 Lietuvių kalbos mokytoja Asta Šalkauskaitė

Šventės akimirkos:

IMG_4851    IMG_4834

IMG_4836    IMG_4849

 

 

Atnaujinta: 2016/09/02

Jums taip pat patiks

Aštuntokai dalyvavo mokinių konferencijoje apie jaunimo užimtumą ir emocinį atsparumą
Informacija būsimų penktokų tėvams
Informacija būsimų penktokų tėvams
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena