Kovo 9 dieną progimnazijoje vyko tradiciniu tapęs integruotas projektas „Tėviškės keliu“, kuris šiais metais skirtas Lietuvos Valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Į salę sugužėjo šešios trečios klasės su mokytojomis.  Kiekviena klasė gražiai pristatė Lietuvos regionus, dainavo liaudies dainas, atlikinėjo parengtas užduotis apie Lietuvą, Lietuvos regionus, dainas, šokius.

Atviroje pamokoje mokiniai mokėsi būti Lietuvos piliečiais, kurie myli ir gerbia savo šalį, jos tradicijas, o ypač kalbą. Pamoką vedė muzikos mokytoja Jelena Valiulienė, vaikus gražiai šokti mokė mokytoja Danguolė Bambalienė, tekstus, užduotis rengė mokytojos Nijolė Kuliavienė , Silva Šegdžienė, Zina Parnavienė, Nijolė Bielinskienė, Loreta Gruodienė, Ingrida Mereckaitė, dainas ruošė mokytojai Irma Žebrauskienė, Jelena Valiulienė, Vitalis Vošterys, Laurynas Janulis.

Kokia graži Lietuva. Didingomis legendomis apipinta, dailiais raštais išmarginta, skambiomis dainomis apdainuota. Keliavome šią pamoką po Lietuvą, pakartojome ką išmokome ir sužinojome, prisiminėme, kaip gyveno lietuviai, ką kūrė, dirbo, kuo džiaugėsi, už ką kovojo.

Atviros pamokos metu buvo galima išgirsti kalbant aukštaitiškai, dzūkiškai, išgirsti suvalkietišką pasakojimą. Bandėme suprasti ir žemaitišką tarmę, kuria gražiai pakalbėjo pamokos svečiai LMTA Pedagogikos katedros studentės.

Taip ir keliavome Tėviškės keliu link gilios gyvenimo prasmės suvokimo, link tikėjimo vertybėmis ir lietuviška kultūra. Taip mokėmės mylėti savo kraštą, didžiuotis savo žeme. Tad kurkime ir kalbėkime apie savo kraštą tik pačiais gražiausiais žodžiais.

Jelena ValiulienėAtnaujinta: 2018/04/03

Jums taip pat patiks

Nemokami būreliai
Nemokami būreliai
Tęsiame mokyklos tradiciją su penktokais keliaudami po Jono Basanavičiaus gimtuosius kraštus
Be patyčių
Be patyčių