Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos 3 klasių mokiniai gegužės 4 d. smagiai leido laiką netradicinėje integruotoje pamokoje „Tėviškės keliu“. Pamokoje buvo dainuojamos įvairių regionų dainos, šokami liaudies šokiai, mušamas Stintapūkis, tarmiškai sekamos pasakos, šmaikštaujama. Pamoką vedė muzikos mokytoja Jelena Valiulienė. Didžiausią įspūdį vaikams, mokytojams ir susirinkusiems svečiams paliko svečio Sauliaus Petreikio pasirodymas.

Saulius Petreikis – muzikantas-multiinstrumentalistas, dainų, įvairių muzikos kūrinių autorius. Kompozitorius, atlikėjas – liaudies muzikos instrumentų mylėtojas ir puoselėtojas, daugelio muzikinių projektų dalyvis Saulius Petreikis mokiniams įdomiai ir patraukliai pristatė lietuvių liaudies muzikos instrumentus, šmaikštaudamas ir žemaitiškai porindamas traukė vaikų ir visų susirinkusių dėmesį. Vaikai pamatė ir stebėjosi liaudiškais instrumentais, jų galia ir stiprumu.

3 d klasės mokinių įspūdžiai po pamokos:

Jokūbas – labai įdomi pamoka, daug sužinojau ir daug išgirdome.

Rapolas – gavome nemokamą koncertą. Buvo labai įdomu.

Aivaras – pamatėme ir išgirdome S. Petreikį. Buvo viena geriausių pamokų šią dieną.

Smiltė – susipažinome su liaudies instrumentais.

Kajus – ši pamoka lavino mūsų klausą, nes girdėjome daug instrumentų.

Agota – labai patiko pamoka.

Matas – svarbu, kad žmonės nepamirštų liaudies dainų, instrumentų, nes tai yra mūsų kultūra.

Medeinė – Lietuva vadinama dainų šalimi, jei išnyks šios dainos – ji negalės taip vadintis. Svarbu mokytis ir dainuoti liaudies dainas.

Pamokos pabaigoje mokiniai išsakė savo įspūdžius ir impresijas, džiaugėsi, jog pamoka buvo vykusi ir įdomi. Dėkojame 3 klasių mokytojoms už paruoštus numerius: S. Andrikienei, A. Sakalauskaitei, I. Žebrauskienei, A. Žemaitytei, I. Šilinskienei, šokių mokytojai D. Bambalienei už paruoštus liaudiškus ratelius, muzikos mokytojui V. Vošteriui. 

Parengė muzikos mokytoja ekspertė Jelena Valiulienė

 

Akimirkos:Atnaujinta: 2017/05/08

Jums taip pat patiks

Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Kalėdinė mugė