20141008_101205

Lapkričio 7 dieną 7a klasei vyko integruota lietuvių ir prancūzų kalbos pamoka, skirta 100-osioms Romeno Gari gimimo metinėms paminėti. Tai vienas žymiausių XX a. prancūzų rašytojų, stebėtino talento literatas ir ne mažiau nuostabaus likimo asmenybė.

2007 metais Vilniuje J. Basanavičiaus ir Mindaugo gatvių sankryžoje buvo atidengtas paminklas, skirtas Romeno Gari atminimui. Ši skulptūra – epizodas iš R. Gari Vilniuje praleistos vaikystės. Pirmą kartą įsimylėjęs būsimasis rašytojas, norėdamas sužavėti patikusią jam mergaitę, ryžosi neįprastam žingsniui – jaunasis R. Gari sukramtė gabalą bato. Šį savo pirmosios meilės žygdarbį kartu su kitomis gyvenimo Vilniuje akimirkomis R. Gari aprašė knygoje „Aušros pažadas“.

Septintokai į pamoką atėjo pasidomėję R. Gari biografijos ir kūrybos detalėmis, su mokytoja D. Stankaitiene buvo aplankę rašytojo paminklą. Mokiniai prancūziškai ir lietuviškai pasakojo vieni kitiems apie garsųjį rašytoją, rodė jo nuotraukas, dalinosi įspūdžiais apie perskaitytus R. Gari kūrinius.

 

Prancūzų k. mokytoja D. Stankaitienė

Lietuvių k. mokytoja A. Šalkauskaitė


Atnaujinta: 2014/11/17

Jums taip pat patiks

Kaziuko mugė
Kaziuko mugė
STREAM konkursas – kūrybinės dirbtuvės „TVARŪS INŽINERINIAI SPRENDIMAI IR GYVENAMOJI APLINKA“
STREAM konkursas – kūrybinės dirbtuvės „TVARŪS INŽINERINIAI SPRENDIMAI IR GYVENAMOJI APLINKA“
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai