Vasario 7 d. Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos 5 p klasėje vyko integruota istorijos- prancūzų kalbos pamoka „Napoleono žygis per Lietuvą“. Pamoką vedė istorijos mokytoja metodininkė Dana Tomkutė ir prancūzų kalbos mokytoja Donata Vaičiulienė. Mokiniai pamokai ruošėsi iš anksto, ieškojo informacijos apie Napoleoną, jo veiklą Lietuvoje, aplankė Lietuvos Nacionalinį muziejų ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Prancūzmetis Lietuvoje“. Muziejuje susipažino su sukauptais eksponatais, kurie perteikia reikšmingiausius Napoleono karų įvykius Lietuvoje. Sužinojo, jog Napoleono armijos žygis per Lietuvą padėjo visuomenei nepamiršti laisvės idėjos. Su prancūzmečiu Lietuvoje prasidėjo daugiau nei šimtą metų trukęs lietuvių tautos nacionalinio išsivadavimo laikotarpis. Užsiėmimo metu mokiniai ne tik apžiūrėjo eksponatus, klausėsi gido, žiūrėjo dokumentinį filmą, bet ir patys aktyviai dalyvavo – pasakojo, klausinėjo, atliko praktines užduotis. Beveik mėnesį truko mokinių pasiruošimas šiam projektui prancūzų kalba. Mokiniai rinko informaciją, įdomius faktus apie Napoleoną Bonapartą, skaitę prancūziškai, vertė tekstus. Projekto pabaigoje vyko mokinių darbų pristatymas. Penktokai paruošė puikius darbus, kuriuose iliustravo Napoleoną, jo aprangą, aplinką, aprašė įdomius faktus, susijusius su Napoleonu bei Lietuva.

 

Parengė istorijos mokytoja metodininkė Dana Tomkutė ir

prancūzų kalbos mokytoja Donata Vaičiulienė

 

Akimirkos:Atnaujinta: 2017/02/21

Jums taip pat patiks

Kaziuko mugė
Kaziuko mugė
STREAM konkursas – kūrybinės dirbtuvės „TVARŪS INŽINERINIAI SPRENDIMAI IR GYVENAMOJI APLINKA“
STREAM konkursas – kūrybinės dirbtuvės „TVARŪS INŽINERINIAI SPRENDIMAI IR GYVENAMOJI APLINKA“
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai