2018- tieji  – vieno iš partizanų vadų Adolfo Ramanausko – Vanago metai. Siekiant pagerbti  šią Lietuvai ir jos žmonėms svarbią istorinę asmenybę, atidavusią visas jėgas iš meilės savo šaliai, Lietuvos mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti dalyvauti renginyje Merkinėje ,,In  Memoriam Adolfui Ramanauskui – Vanagui“.

Šio edukacinio seminaro metu daug sužinojome apie Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko – Vanago gyvenimą ir veiklą nuo mokyklos suolo iki  jo mirties.

Renginyje dalyvavo jo dukra Auksė Ramanauskaitė – Skokauskienė,  Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vyriausiasis specialistas Dalius Stancikas, archeologas Gintautas Vėlius, istorikas Dalius Žygelis, rašytojas Bronius Kašelionis, knygos ,,Dainavos krašto partizanai“ autorius ir daugelis kitų.

Po seminaro nuvykome į partizano Adolfo Ramanausko – Vanago vadavietę Kasčiūnų kaime, susitikome su tų sunkių laikų partizanu Juozu Jakavoniu – Tigru, klausėmės jo išgyvenimų, apžiūrėjome sodybą ir buvusią partizanų slėptuvę ant aukšto Merkio kranto.

Ši gyvoji istorijos pamoka ir mokiniams, ir mokytojams tikrai išliks atmintyje.

 

Zita Didikienė, Marija Mašanauskienė

 

Atnaujinta: 2018/10/17

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”