Visų akys pastebi ryškiausius pavasario požymius: besikalančias žibutes, šilagėles, pirmąjį sugrįžusį gandrą, kitų paukščių balsų gausą ankstyvais rytais. Šiais metais su mokiniais vėl dalyvaujame Gyvojo pavasario projekte, kurio metu stebimi ir fiksuojami pirmieji baltojo gandro, čiurlio, šelmeninės kregždės, bitininko ir gegutės pasirodymai gimtajame krašte.

Pasaulinė paukščių apsaugos organizacija BirdLife international šiuo tarptautiniu ir užsienyje daug dėmesio sulaukusiu projektu siekia priminti, kad migruojantys paukščiai aptinkami visoje Europoje, jie kerta daugybės valstybių sienas, ir kad kiekvienas iš mūsų gali stebėti šį įspūdingą gamtos reiškinį prisijungdamas prie visoje Europoje vykstančio projekto. Taip pat didelis dėmesys yra skiriamas ekologiniam švietimui.

Mūsų mokykloje taip pat svečiavosi Lietuvos ornitologų draugijos atstovas Gediminas Petkus, kuris papasakojo vaikams, kokia yra šių ir kitų migruojančių paukščių kelionė, paaiškino migruojančių paukščių elgseną. Džiaugiamės turėdami tokių draugų, kurie padeda geriau susipažinti su paukščiais.

Vaikus ir tėvelius kviečiame laukti grįžtančių sparnuočių ir įvesti pirmuosius  jų stebėjimus spalvingoje svetainėje: http://www.springalive.net/lt-lt. Čia taip pat galite stebėti sugrįžusių paukščių statistiką ne tik Lietuvoje, bet visoje Europoje.


Atnaujinta: 2014/04/07

Jums taip pat patiks

Aštuntokai dalyvavo mokinių konferencijoje apie jaunimo užimtumą ir emocinį atsparumą
Informacija būsimų penktokų tėvams
Informacija būsimų penktokų tėvams
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena