Žiemos gruodas sustingdė žemę… Balta,  balta…  Laiko žingsnių aidai girdėti gruodo tyloje –  artėja šv. Kalėdos ir naujas laiko slenkstis. Metas skaičiuoti atliktus darbus, kad galėtume ramiai ir džiugiai ištiesti ranką Artėjantiems…

Dar taip neseniai, gruodžio 3 d., progimnazijoje buvo įžiebta  Kalėdų eglė, o štai šiandien, gruodžio 21 d., šventėme  Šimtmečio Kalėdas.  Šios šventės laukimas progimnazijoje prasidėjo nuo gražios ir kilnios idėjos – paskelbti gruodį   Gerumo mėnesiu.

Skleidžiamas gerumas,  meilė ir  yra pagrindinė priežastis, kodėl Kalėdos tokia ypatinga šventė. Jeigu kas nors sako, kad nejaučia kalėdinės nuotaikos, turbūt jos tiesiog dar nesusikūrė širdyje. Mūsų mokiniams nepamirštamą šventinę Kalėdų  nuotaiką širdyje pajusti padėjo  pačių atlikti  geri darbai.  Juk mažiausias  darbas yra geriau už kilniausią ketinimą, nes ketinimai nekeičia pasaulio, jį keičia darbai. Todėl kiekviena klasė vykdė, dalyvavo, kūrė, inicijavo gerumo darbus klasėje, progimnazijoje, mieste. O gerumo šį mėnesį tikrai buvo daug: mokiniai rašė laiškus, piešė atvirukus,  ruošė asmenines dovanėles vienišiems seneliams,  siuvo kojines Mamų unijos akcijai, dovanojo knygų bibliotekai, puošė kabinetus, lankė  gyvūnų prieglaudas, vežė  maisto miško žvėreliams, gamino lesyklėles,   savanoriavo, rėmė kitus savo sutaupytais pinigėliais, nupirktais žaislais, vaišino bendruomenės narius sausainiais, šokoladu, sveikino  pačių darytais atvirukais.

Sakoma, gerumo niekada nebūna per daug. Ir iš tiesų visos klasės stengėsi gerumo darbų atlikti kuo daugiau. Nors gerumas neįkainojamas, bet daugiausia taškų 1-4 klasėse surinko šios klasės: 1n kl. – 36 taškus,  3b – 22 taškus ir 4f – 20 taškų. 5- 8 klasėse daugiausia gerumo darbų nuveikė, aktyviausios buvo šios klasės: 7p – 51 taškas, 7a – 23 taškai, 6c – 20 taškų. Žinoma,  svarbiausia ne taškai, o  besąlygiško davimo ir gerumo dovana kitam, rūpinimosi kitu veikla.

 

1N ir 7P klasės

Atlikus gerus darbus, smagu buvo  laukti ir Šimtmečio Kalėdų. Gruodžio 21 d. rytas prasidėjo šventiškai. 1-4 klasės organizavo pasirodymus – Knygų herojai atgimsta, 5-8 klasės dalyvavo viktorinoje Kalėdoms artėjant, buvo organizuojamos  šventinės klasės valandėlės, šventinio atviruko gamyba, sveikinimo rašymas. Aktų salėje vyko koncertas – mokiniai šoko, dainavo, vaidino, demonstravo kaukes – visą savo išmonę ir talentą…

Baigiantis metams, atraskite kruopelytę džiaugsmo pilkoje rutinoje, spindulėlį šilumos po apsiniaukusiu dangumi, šypsokitės ir gaudykite šypsenas, dovanokite apkabinimus, nepamirškite padėkoti, atsiprašyti ir pasakyti brangiems žmonėms myliu. Tai paprasti dalykai, tačiau priverčiantys pasijusti laimingu žmogumi, patikėti, kad gruodis – iš tiesų nepaprastas gerumo mėnuo! Tegu ta nuostabi nuotaika, kuri ateina Kūčių vakarą ir džiugina mus per šv. Kalėdas, gyventų kuo ilgiau. Tuomet bus gera ir mums, ir mus supantiems žmonėms.

 

Lietuvių kalbos mokytojos

Lina Meškauskienė ir

Asta ŠalkauskaitėAtnaujinta: 2018/12/21

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”