Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija  rugsėjo mėnesį pradėjo įgyvendinti Visuomenės aplinkosauginį projektą „Gamtinių ir kultūrinių objektų pažinimas artimoje aplinkoje“ remiamą savivaldybės aplinkos apsaugos  specialiosios programos ir nuosavomis lėšomis. Projekto tikslas: pažinti gamtos ir kultūros objektus mokyklos apylinkėse. Ugdyti mokinių ir vietos bendruomenės narių gamtosaugines ir kultūros puoselėjimo žinias, gebėjimus ir vertybes.

Norime paskatinti mokytojus, mokinius ir vietos bendruomenę tyrinėti gamtinę aplinką, pažinti artimoje aplinkoje esančius  kultūrinius objektus  ir sukurti gamtinių ir kultūrinių objektų bei tiriamosios veiklos aprašus, sudaryti šių objektų virtualius žemėlapius. Mokyklos bendruomenei organizuoti pamokas ir tiriamąsias veiklas gamtoje naudojantis įsigytomis mini laboratorijomis su sensoriais (duomenų surinkimo moduliais su sensoriais). Pasitelkus savanorius pagal sukurtus vertikalius žemėlapius organizuoti išvykas ir vietos bendruomenės nariams, siekiant juos supažindinti su gamtiniais ir kultūriniais objektais.

Tai tęstinis projektas, plečiant mus supančios aplinkos pažinimą. 2017 m. Vilniaus Čiurlionio trikampio bendruomenė įgyvendino projektą „Medžiai mūsų plaučių alveolės“, kuriame aktyviai dalyvavo mūsų mokyklos bendruomenė. Nuo 2015 m. mokyklos kieme augantys augalai yra sužymėti QR kodais, kurių dėka galima sužinoti jų kilmę ir istoriją. Projektu siekiama sukelti visą informaciją į vieną platformą, kuria būtų patogu naudotis tiek mokyklos bei vietos bendruomenėms, tiek visiems vilniečiams.

Projekto koordinatorė Aušra RakauskienėAtnaujinta: 2018/10/10

Jums taip pat patiks

Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena