melynasVienas iš įdomiausių mokyklos kaimynų yra netoliese esantis Vilniaus universitetas. Bet nedaugelis žino, kad kaip tik čia ir ruošiami Lietuvos gamtininkai – Gamtos mokslų fakultete. Šiame fakultete įsikūręs ir pats seniausias Lietuvoje herbariumas, skaičiuojantis daugiau negu 300 metų, talpinantis šimtus tūkstančių augalų pavyzdžių iš Lietuvos ir viso pasaulio bei patenkantis į seniausių pasaulio herbariumų dešimtuką.

Su gamtininkų būrelio nariais aplankėme šią garbingą 1781-1783 m.  įkurtą, augalų atpažinimui ir tyrinėjimui svarbią laboratoriją. Senovinių spintų ir prietaisų, užkonservuotų augalų ir jų piešinių aplinkoje mus šiltai priėmė jaunesnysis mokslinis darbuotojas Mindaugas Rasimavičius, parodęs, kaip atrodo herbaro pavyzdžiai, įvairūs vaisiai, sėklos. Vaikai susidėmėjo pavojingo atėjūno, Sosnovskio barščio, pavyzdžiais, siekiančiais lubas. Užvirė diskusija ne tik apie šio augalo išnaikinimo galimybes, bet ir apie atsakomybę, importuojant įvairias augalų rūšis iš kitų šalių.

Smagu, kad turėjome galimybę svečiuotis Vilniaus universiteto herbariume. Čia saugoma senojo Vilniaus universiteto herbariumo kolekcija 2011 m. buvo pripažinta regioninės reikšmės dokumentinio paveldo objektu ir įtraukta į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą.

Biologijos mokytoja
Vilma Gudynienė


Atnaujinta: 2013/11/04

Jums taip pat patiks

Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Mokinių tarybos atstovų akimirkos iš konferencijos „Kas mane motyvuoja mokytis?”