Paskutiniąją mokslo metų savaitę Jono Basanavičiaus progimnazijoje netrūko įspūdžių ir smagių akimirkų.  Pradinių klasių mokiniai dalyvavo prancūzų kalbos ir integruotų STEA veiklų stovykloje L’aventure francophone avec le Petit Prince. Mokiniai susipažino su Mažojo Princo istorija, jo planetomis ir nuostabiais personažais. Stovyklos metu netrūko kūrybinių, protinių, individualių ir grupinių veiklų. Veiklos apjungė  įvairias sritis, nuo meno iki matematikos, į kurias buvo integruota prancūzų kalba.

Visą savaitę mokiniai keliavo po įvairias planetas. Vaikai lankėsi keramikos planetoje, kurioje lipdė, dekoravo, kūrė ir kalbėjo apie Mažąjį Princą. Taip pat, aplankė žaismingąja planetą, kurioje patys kūrė savo Eifelio bokštus ir sužinojo iš kur ir kada jis atsirado, koks jo aukštis ir kiek laiptelių reikia įveikti, kad galima būtų užlipti į patį Eifelio bokšto viršų. Galvą teko pasukti geografo planetoje, kurioje vaikai ieškojo lobio ir gilino orientacinius įgūdžius.  Daugiausia drąsos prireikė prancūziškų skanėstų degustacijoje, kurios metu, mokiniai ragavo sraiges, degustavo prancūziškus sūrius, gaminosi kruasanas ir kepė prancūzišką kišą. Nors sraigės atrodė labai įdomiai, tačiau jų paragauti išdrįso ne visi.

Šios frankofoniškos kelionės metu sulaukėm ir svečių, Alytaus miesto teatro aktoriai supažinsimo pradinių klasių mokinius su Mažojo Princo istorija. Buvo smalsu sužinoti kokia kalba šneka Mažasis Princas, kiek jam metų, kodėl jis paliko savo planetą ir kodėl į ją grįžo. Klausimų būta daug, kad tik laiko būtų buvę tiek, kiek norėjosi atsakymų…

Svečiuose lankėmės ir mes. Paskutiniąją stovyklos dieną, paragavę vaisinių kokteilių ir pasivaikščioję po Vilniaus gatves, kuriose galima rasti prancūziškos kultūros paveldo, atvykome į porceliano dirbtuves. Čia mokinių susipažino su porceliano istorija, tapė ant porcelianinių lėkštelių ir jautėsi tarsi meninkai Paryžiuje. Tikimės, kad įspūdžiai ir naujos žinios išliks dar ilgam. O mes, iškeliaujant atostogų tariame didelį ačiū stovyklą organizavusiems mokytojams, edukatoriams ir, žinoma, dalyvavusiems.

Prancūzų kalbos mokytoja Milda KlimaitytėAtnaujinta: 2021/07/07

Jums taip pat patiks

Aštuntokai dalyvavo mokinių konferencijoje apie jaunimo užimtumą ir emocinį atsparumą
Informacija būsimų penktokų tėvams
Informacija būsimų penktokų tėvams
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena