Kovas – Frankofonijos mėnuo. Šį mėnesį vyksta daug renginių, skirtų prancūzų kalbai ir kultūrai. Prancūziška šventė ir edukacija vyko Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje. Su gimnazijos mokiniais ir mokytojais renginyje kartu dalyvavo ir Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos 5 p klasės mokiniai bei Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos mokinių komanda. Visi vaikai šiai dienai ilgai ir atsakingai ruošėsi. Nuotaikingai šventę atidarė ir papuošė šv. Benedikto gimnazijos šokių kolektyvas, po kurio pasirodymo sekė mokyklų moksleivių pasirodymai prancūzų kalba. Mokiniai dainavo, deklamavo, o kai kurie vos pradėję mokytis prancūzų kalbos, jau vaidino pačių sukurtą mini spektaklėlį. Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos EMILE klasės penktokai atliko keletą prancūziškų dainų bei mokyklos šeimininkams padovanojo pačių iš molio nulipdytą prancūzišką pilį. Po muzikinės šventės dalies atėjo metas mokiniams pasukti galveles ir pasitikrinti žinias apie Prancūziją. Jų laukė prancūziška viktorina. Mokiniai traukė burtus, į kurią Prancūzijos vėliavos spalvos komandą pateks. Kartu su sirgaliais vaikai atsakinėjo į klausimus apie Prancūzijos gamtą, miestus, žymius žmones, papročius ir prancūzų išradimus. Šioje šventėje pralaimėjusių nebuvo. Alytaus ir Vilniaus mokyklų vaikai bendrai dalijosi patirtimi ir žiniomis, susidraugavo ir puikiai praleido laiką. Po renginio kartu vaišinosi užkandžiais, smagiai žaidė interaktyvius žaidimus. Visi dalyviai gavo apdovanojimus ir saldžius prizus, o svarbiausia – neužmirštamų įspūdžių.

Prancūzų kalbos mokytoja Donata Vaičiulienė

 

Akimirkos:Atnaujinta: 2017/03/30

Jums taip pat patiks

Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Mokinių tarybos atstovų akimirkos iš konferencijos „Kas mane motyvuoja mokytis?”